Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Filistin İşgal, Hamas, Siyonist İsrail 18 Mayıs 2017

HAMAS: İşgale Karşı Tek Yol SİLAHLI DİRENİŞ

Büyük Felaket'in yani Filistinlilerin isimlendirmesiyle Nekbe'nin 69. yıl dönümü münasebetiyle açıklama yapan Hamas, işgale karşı koymanın en gerçekçi yolunun direniş ve başta da silahlı direniş olduğunu dile getirdi.

Hamas açıklamasında kuvvetle alınanın geri alınmasının da ancak kuvvetle mümkün olabileceğini vurguladı.

GÖZAT  Hamas: Gazze SADECE ALLAH'A BOYUN EĞER

Filistinliler bu günlerde, Filistin toprakları üzerinde siyonist işgal devletinin kuruluşunun ilan edilmesinin ve Filistin topraklarının önemli bir kısmının işgal edilmesinin, çok sayıda Filistinlinin de göçe zorlanmasının 69. yıl dönümü münasebetiyle muhtelif etkinlikler düzenliyorlar.

Siyonist işgal güçlerinin İngiltere’nin desteğiyle gerçekleştirdikleri bu işgal ve 750 bin Filistinlinin göçe zorlanması olayını Filistinliler Nekbe yani Büyük Felaket olarak isimlendiriyorlar ve 15 Mayıs tarihi bu olayın yıl dönümü olarak anılıyor.

GÖZAT  HAMAS: Yeni Vizyonumuz İSRAİL'in Yok Edilişine Engel Değil

Hamas da bu münasebetle bir açıklama yayınladı ve Filistin halkının celladına karşı direnmeye devam edeceğini, onun kırbacını kırıncaya, burnunu yere sürtünceye ve onu bu topraklardan çekilmeye mecbur edinceye kadar bu direnişini sürdüreceğini, çünkü işgal ekenlerin sadece direniş toplayacaklarını vurguladı.

Hamas açıklamasında hakların zamanın geçmesiyle düşmeyeceğini ve Filistin halkının vatanının bir karış toprağından dahi taviz vermeyeceğini, araya ne kadar zaman girse ve ne kadar nesiller geçse de yurda dönüş hakkından vazgeçmeyeceğini vurguladı.

   

Yorumlar

Scroll Up