Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / El-Keyali: HAMAS Heyetinin MISIR Ziyareti Başarılı Geçti
El-Keyali- HAMAS Heyetinin MISIR Ziyareti Basarili Gecti

El-Keyali: HAMAS Heyetinin MISIR Ziyareti Başarılı Geçti

Gazze'deki Mali İşler ve Enerji Sektörü Başkanı Yusuf El-Keyali, Gazze'den Kahire'ye giden heyetin Mısır ziyaretinin verimli ve başarılı geçtiğini ifade etti.

El-Keyali, Maliye Bakanlığı sitesinde yayınlanan açıklamalarında, heyetin Kahire’de Gazze Şeridi’nin sorunlarını, elektrik ve yakıt sağlanması gibi ticari konuları ele aldığını bildirdi.

GÖZAT  Elektrik Krizi Gazze'de HAYATI FELÇ ETTİ

Heyetin Kahire’de sıcak karşılandığını kaydeden El-Keyali, Mısır’ın Gazze halkının sıkıntılarını hafifletmek istediğini hissettiklerini söyledi.

Gazze halkının temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Mısır’la anlaşma sağlandığını belirten El-Keyali, önümüzdeki günlerde Mısır’dan gelen yakıt miktarında ve türünde iyileşme görüleceğini açıkladı.

GÖZAT  Netanyahu'dan Mahmud Abbas'a GAZZE DİREKTİFİ

El-Keyali, Mısır tarafıyla yapılan ticari anlaşmaların Rafah Kapısı’ndaki bakım ve onarım işlerinin tamamlanmasının hemen ardından uygulanmaya başlayacağını ifade etti.

Gazze halkına önümüzdeki günlerde elektrik ve yakıt krizinin hafifleyeceği müjdesini veren El-Keyali, Mısır’dan uzman bir sağlık heyetinin de yakında Gazze’yi ziyaret ederek sağlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntıları yerinde inceleyeceğini kaydetti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =