Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka, İslam Ülkeleri 17 Temmuz 2017

El-Keyali: HAMAS Heyetinin MISIR Ziyareti Başarılı Geçti

Gazze'deki Mali İşler ve Enerji Sektörü Başkanı Yusuf El-Keyali, Gazze'den Kahire'ye giden heyetin Mısır ziyaretinin verimli ve başarılı geçtiğini ifade etti.

El-Keyali, Maliye Bakanlığı sitesinde yayınlanan açıklamalarında, heyetin Kahire’de Gazze Şeridi’nin sorunlarını, elektrik ve yakıt sağlanması gibi ticari konuları ele aldığını bildirdi.

GÖZAT  Gazze'de İşsizlik %47 - Yoksulluk %65

Heyetin Kahire’de sıcak karşılandığını kaydeden El-Keyali, Mısır’ın Gazze halkının sıkıntılarını hafifletmek istediğini hissettiklerini söyledi.

Gazze halkının temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Mısır’la anlaşma sağlandığını belirten El-Keyali, önümüzdeki günlerde Mısır’dan gelen yakıt miktarında ve türünde iyileşme görüleceğini açıkladı.

GÖZAT  Hamas'tan Mısır'a GAZZE TÜNEL Tepkisi

El-Keyali, Mısır tarafıyla yapılan ticari anlaşmaların Rafah Kapısı’ndaki bakım ve onarım işlerinin tamamlanmasının hemen ardından uygulanmaya başlayacağını ifade etti.

Gazze halkına önümüzdeki günlerde elektrik ve yakıt krizinin hafifleyeceği müjdesini veren El-Keyali, Mısır’dan uzman bir sağlık heyetinin de yakında Gazze’yi ziyaret ederek sağlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntıları yerinde inceleyeceğini kaydetti.

Scroll Up