SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Hamas, İslam Ülkeleri 23 Ekim 2017

HAMAS Heyetinin İRAN’daki Basın Açıklaması

Hamas’ın ikinci ismi Salih El Aruri ve Ali Ekber Velayeti bugün Tahran’da ortak basın toplantısı düzenledi.

İkilinin baş başa görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında HAMAS liderlerinden Salih El Aruri şunları söyledi:

GÖZAT  Hamas Heyeti, "Filistin İntifadasına Destek Zirvesi" İçin İran'a Gidiyor

‘Tahran ziyaretinden amacımız, Filistin’de yaşanan gelişmeler ve milli uzlaşının ayrıntıları konusunda İran İslam Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizle meşveret etmektir.

İran’daki kardeşlerimizle sürekli irtibat halinde olmak büyük öneme sahiptir, çünkü İslam Cumhuriyeti’nin siyasi, insani ve askeri alanlarda Filistin milleti ve davasına verdiği destekler Filistin milleti ve davasının menfaatine olacaktır.

GÖZAT  HAMAS Sözcüsünden İRAN Açıklaması

Biz buradaki varlığımızla, Siyonist Rejimle mücadele edebilmek için milli uzlaşının ve Filistin milletinin vahdetinin gerçekleşmesi yolunda tüm gücümüzü sarf ettiğimiz gösteriyoruz.

Biz, İran’a gelmekle, Siyonist Düşman ve Siyonizm projesi karşısında direniş seçeneğine bağlı olduğumuzu ortaya koyuyoruz. Bizim hedefimiz, ister bize milli uzlaşının gerçekleşmesi ve içerideki durumun iyileşmesi ve isterse de direniş ve mücadele yolunda yardım eden tüm ülkelerle ilişki kurmaktır.’

GÖZAT  HAMAS Heyeti Lübnan'da İRAN Temsilcisi İle Görüştü

Basın toplantısında söz alan Ali Ekber Velayeti ise şunları ifade etti:

‘HAMAS heyetiyle müspet ve yapıcı bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Aruri’nin de belirttiği gibi, Siyonist Rejim, Hamas’tan İran’la ilişkisini kesmesini istemesine rağmen HAMAS Tahran’la ilişkisini güçlendiriyor.

HAMAS, Kahire görüşmelerinde kendisine dayatılan silahlarını bırakma, İsrail’i resmiyette tanıma ve İran’la ilişkilerini kesme şartlarını kabul etmedi.

GÖZAT  HAMAS Lideri Heniyye İRAN Cumhurbaşkanı İle Görüştü

HAMAS lideri İsmail Haniye, ilk iki şartı kabul etmeyeceklerini açık bir şekilde ilan etmişti. Bugün HAMAS heyetinin İran’da bulunması ise, üçüncü şarta verilen bir cevaptır.

İran ile HAMAS ve İslami Cihad gibi Filistin Direniş Gruplarının ilişkisinin stratejik olduğunu, kesinlikle kesilmeyeceğini ve tam tersine İran’ın Filistin Direnişine verdiği desteğin gün be gün daha da artacağını Siyonist Rejime göstermek istiyoruz.’

Scroll Up