Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Gazze, Hamas 25 Aralık 2016

Hamas Gazze’de Şehit Zuvari Adına Cami Yapıyor

Hamas, Tunus'ta suikastla şehit edilen İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi Tunuslu mühendis Muhammed Ez-Zuvari'nin adını taşıyacak caminin inşasına başladı.

Cami projesinin koordinatörü Usame Hammad, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Hamas’ın şehide vefa olarak Cibaliya Kampı’nın kuzeybatısında adını taşıyan bir caminin inşa edilmesine karar verdiğini söyledi.

Mescid-i Aksa ve Filistin için malını ve canını feda etmekten çekinmeyen şehide vefa için en azından bunun yapılabileceğini belirten Hammad, hayır sahiplerinin bağışladığı 150 metrekare üzerinde şu an basit bir şekilde yapılan camide cemaatin namaz kılmaya başladığını ifade etti.

Hammad, caminin daha iyi şartlarda ve daha geniş bir şekilde inşa edilebilmesi için Müslümanların projeye destek olmalarını istedi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi Tunuslu mühendis Muhammed El-Zuvari, 15 Aralık Perşembe günü sabahı Tunus’un Safakes kentindeki evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu.

El-Kassam Tugayları, Ez-Zuvari’nin insansız hava araçları projesinde görev aldığını belirterek suikasttan Mossad’ın sorumlu olduğunu açıkladı.

Scroll Up