Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Filistin, Siyonist İsrail 7 Şubat 2017

Hamas: Filistinin Hiçbir Yerinde İşgale Yer Yok

İslami Direniş Hareketi Hamas, işgal parlamentosu Knesset'in onayladığı arazi gaspı yasasının kabul edilemez olduğunu belirterek, yasayı sistematik terör olarak niteledi.

Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanu’, konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, yasanın ırkçı ve fanatik Yahudi devletinin temellerini güçlendirmek için demografiyi değiştirmeyi ve emrivaki bir durum oluşturmayı hedeflediği ifade edildi.

Yasanın Yahudi yerleşimini suç sayan tüm uluslararası kararları çiğnediğine dikkat çeken El-Kanu’, işgalin Filistin’in hiçbir yerinde meşruiyetinin bulunmadığını söyledi.

Yasanın gayri meşru olduğunu belirten Hamas sözcüsü, Amerika’nın desteğinin, uluslararası toplumun ve Arap ülkelerinin sessizliğinin, Filistin Yönetimi’nin direniş karşıtı politikalarının ve işgalcileri dizginleyecek hiçbir adım atmamasının işgalci düşmanı daha çok ihlale teşvik ettiğini bildirdi.

El-Kanu’, Filistin halkını ve gruplarını işgal rejiminin Filistin topraklarında daha çok arazi gasp etmesine karşı koymak ve işgalcilerin planlarını bozmak için birlik olarak acil ve pratik adımlar atmaya davet etti.

Scroll Up