Home / Filistin Direnişi / Hamas / HAMAS: Filistin’in Tek Karışından TAVİZ YOK!

HAMAS: Filistin’in Tek Karışından TAVİZ YOK!

İslami Direniş Hareketi HAMAS Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Yüzyılın Anlaşması'nı hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerini ve birtakım kolaylıklara karşılık Filistin topraklarının tek bir karışından dahi taviz vermeyeceklerini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, El-Cezire Mübaşir kanalına yaptığı açıklamada, Filistinlilerin Mısır dahil diğer ülkelerde bulunmalarının Filistin topraklarından vazgeçtikleri anlamına gelmediğini ifade etti.

GÖZAT  HAMAS: Bugün Hazırlık Yarın SAVAŞ-ÖZGÜRLÜK

Gazze halkının sıkıntılarını hafifletmek için Sina’nın kuzeyinde liman, havaalanı, evler ve işyerleri gibi ekonomik projeler gerçekleştirilmesiyle ilgili soru üzerine Ez-Zehhar, siyasi bedeli olmadıktan sonra kabul edilebileceğini bildirdi.

Gazze Şeridi sakinlerinden çok sayıda kişinin Mısır’da yaşadığını ve hâlâ da yaşamaya devam ettiğini belirten Ez-Zehhar, Filistin halkının sıkıntılarını hafifletmede herhangi bir sorun olmadığını fakat bunun için siyasi bedel ödemeyeceklerini açıkladı.

GÖZAT  HAMAS'ın Önündeki 5 Büyük Zorluk

Ez-Zehhar, davalarının toprak, insan, akide ve kutsal değerler davası olduğunu, sabitelerin zamanla değişmeyeceğini söyledi.

Mısır İstihbaratı’nda Gazze Şeridi dosyasından sorumlu yeni bir ismin olduğunu ve birçok ayrıntıyı bildiğini kaydeden Ez-Zehhar, “Bizim neslimiz savaşı kazanamazsa bu işi gelecek nesillere bırakacağız ve Filistin sabitelerinden taviz vermeyeceğiz” dedi.