Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Siyonistler MESCİDİ AKSA’da Tamir İşlerini Engelliyor

Konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan İslami Vakıflar Dairesi, geçtiğimiz günlerde geceleri Kubbetu's-Sah
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Direnişi, Hamas 5 Aralık 2017

HAMAS: Direnişin SİLAHINA Kimse Dokunamaz!

Hamas liderleri Halil el-Hayye ve Mahmud ez Zahar Hamas’ın Fetih ile uzlaşı için silahlarından vazgeçmeyeceğini tekrarladı. Hayye Batı Şeria’da direniş müjdesi verdi.

Filistin’de Hamas ile Fetih arasındaki uzlaşma gündemi meşgul ederken taraflardan da çeşitli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Üst düzey Hamas yetkililerinden Halil el-Hayye Hamas’ın silahlarının pazarlık konusu olmadığını tekrarladı.

GÖZAT  Raid Salah: Bizi Öldürebilirler Ama İrademizi ASLA!

Hayye direnişin Filistinliler için bir hak olduğu vurgusu yaptı. Fetih’in çıkardığı engellere rağmen Filistinlilerin birleşmesi için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Hayye ayrıca Filistin yönetimine Gazze’ye uygulanan yaptırımları kaldırması ve memurların maaşlarını ödemesi çağrısında bulundu.

GÖZAT  HAMAS: Mısır Görüşmeleri MİLLİ Konulara Zemin Hazırladı

Yine Hamas’ın liderlerinden Mahmud ez-Zahar da Fetih ile tam bir uzlaşma sağlanacağına inanmadığını ancak şu anda beklemeyi tercih ettiklerini ifade etti.

Hayye’nın Gazze yaptırımlarıyla ilgili uyarılarını tekrarlayan Zahar silah bırakmayı kabul etmediklerinin altını çizdi. Son gelişmeler ile ilgili olarak da Lübnan’a yönelik bir savaşın tüm bölgeyi etkileyeceği uyarısında bulundu.

GÖZAT  Hamas, Esirler İçin Seferberlik Çağrısı Yaptı

Öte yandan Filistin direnişi ile ilgili en önemli açıklama yine Halil el-Hayye’den geldi. Hayye şu ana kadar Gazze’de kullanılan silahların bir kısmının Batı Şeria’ya taşınarak direnişe devam edileceğini açıkladı.

Plan hakkında ayrıntılı bilgi vermeyen Hayye işgale karşı direnişin hakları olduğunu vurguladı.

Scroll Up