MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

MISIR’daki HAMAS Heyetine 3 Lider Daha Katıldı

Hamas’ın enformasyon dairesi üyesi Tahir En-Nunu yapığı açıklamada, Hamas’ın başkan yardımcısı Şeyh Salih
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Hamas 5 Kasım 2017

HAMAS: Direnişin SİLAHI Filistin Halkının HAKKI

Hamas lideri Şeyh Hasan Yusuf, direniş silahının Filistin halkının hakkı olduğunu belirterek, Filistin toprakları üzerinde işgal var oldukça direniş silahının da var olacağını söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın direniş silahıyla ilgili yaptığı açıklama üzerine basın açıklaması yapan Hamas lideri Şeyh Yusuf, “Sorun sadece Abbas’ın açıklamalarında değil. Sorun Gazze’ye yönelik cezaları kaldırmada ağır davranan ve uzlaşı için pratik adımlar atmayan Fetih’tedir de. Uzlaşıya güven giderek azalırken, genel tedirginlik ve endişe ise artmaktadır” dedi.

GÖZAT  Karikatür: Direniş Mazlum Halkları Savunmaktır

Direniş silahına da değinen Şeyh Yusuf, “Filistin özgürleşince, o zaman vatanımızı kendisiyle savunacağımız ulusal ordu ve tek bir silah üzerinde ittifak ederiz. Ama şimdi hiç kimse direniş silahının masaya gelmesini beklemesin” hatırlatmasında bulundu.

Şeyh Yusuf açıklamasında Filistinli gruplardan uzlaşıyı engelleyenlere karşı tavır almalarını isteyerek, birlik hükümetinin kurulmasını hızlandırmak ve ulusal meseleleri görüşmek üzere bütün grupları kapsayacak bir görüşmenin yapılmasını talep etti.

Scroll Up