Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ort
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Hamas 8 Kasım 2017

HAMAS: Direniş Şehit Naaşlarını Geri Alacak Güçte

Hamas, işgal ordusunun tünel şehitlerinin naaşlarını elinde tutmasının direnişe yeni bir denklem dayatma çabası olduğunu ifade etti.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum konuyla ilgili bildirisinde, şehitlerin naaşlarının verilmemesinin işgal güçlerinin direnişin kararlılığına zarar verme planlarının başarısız olduğuna işaret ettiği belirtildi.

Burhum, işgal güçlerinin şehit naaşlarını elinde tutmasının direniş seçeneğine bağlılıklarını güçlendireceğini ve Filistin halkını savunmak için her türlü direniş aracını edinme kararlılıklarını artıracağını söyledi.

GÖZAT  2016: Filistin Direnişinin Cihada Hazırlık, Nöbet ve Umut Yılı

İşgal ordusu, dün akşam yaptığı açıklamada, geçen hafta Han Yunus vilayetinin doğusunda hedef aldığı Kudüs Müfrezelerine ait tünelde mahsur kalan Filistinli mücahitlerin cesetlerinin çıkarıldığını duyurdu.

Burhum, esir takası anlaşmasıyla Filistinli kahraman esirleri işgal zindanlarından kurtaran direnişin işgalcilerin elindeki şehit naaşlarını da almaya gücünün yettiğini ifade etti.

GÖZAT  Filistinli Esirlerin PİRİ: Zafere Kadar MÜCADELEYE Devam

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım da Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, işgalcilerin cinayetlerine bir yenisinin daha eklendiğini bildirdi.

Hamas’ın Filistin halkını savunmak için her türlü araca sahip olma girişimini sürdüreceğini dile getiren Kasım, işgalden kurtulana kadar direnişin yoluna devam edeceğini söyledi.

Scroll Up