Home / Filistin Direnişi / Hamas’tan DİRENİŞ Gruplarına MISIR Bilgilendirmesi
Hamas'tan DIRENIS Gruplarina MISIR Bilgilendirmesi

Hamas’tan DİRENİŞ Gruplarına MISIR Bilgilendirmesi

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze’deki Filistin direniş gruplarının liderleriyle görüşüp, Kahire’de en son yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Heniyye’nin ofisinden yapılan açıklamada, Heniyye’nin İslamî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Razaman Şallah, Filistin Halk Cephesi Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ahmed Fuad, Halk Cephesi-Genel Komutanlık Genel Sekreter Yardımcısı Talal Naci ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirtti.

GÖZAT  HAMAS: Baskılar Halkımızın DİRENİŞE Bağlılığını Arttırıyor

Heniyye görüşmesinde liderlere Mısır’da yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi verdiği gibi, uzlaşı dosyası, Gazze’nin durumu, yaşanan sıkıntı ve krizlerle, bu aşamadaki siyasi durumu kendileriyle değerlendirdi.

Heniyye ayrıca, Fetih hareketiyle ikili gelişmeler konusunda atılacak adımlarla, Hamas hareketinin Hükümet İdare Komitesi’ni feshetmesinden sonra takip edeceği yol hakkında bilgi verdi.

GÖZAT  Hamas: Mısır İlişkilerimizde Yeni Sayfa Açtık

Hamas’ın sorumluluk duygusuyla attığı adımdan memnuniyet duyduklarını belirten liderler, davet edilmeleri durumunda görüşmelere katılmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Liderler görüşmelerinde, Filistin birliğine olumlu yönden katkı sağlamak için Fetih’in de Hamas’ın attığı adıma denk bir adım atmasını beklediklerini kaydettiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =