Home / Büyük Üst Manşet / HAMAS Liderinden ARAKAN İçin Gıyabi CENAZE Namazı
HAMAS Liderinden ARAKAN Icin Giyabi CENAZE Namazi

HAMAS Liderinden ARAKAN İçin Gıyabi CENAZE Namazı

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Gazze’de kılınan Cuma namazının ardından Arakan’da Budist çeteler tarafından katledilen Müslümanlar için Gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

Hamas lideri Heniyye, Arakan Müslümanlarına karşı işlenen cinayetlerin durdurulmasını isteyerek, Filistin halkının onların yanında olduğunu söyledi.
Heniyye uluslararası camiadan Arakanlı Müslümanlara yönelik sürdürülen cinayetleri durdurmak için müdahale etmesini istedi.

GÖZAT  HAMAS Liderinden ARAP Birliğine Acil KUDÜS Çağrısı

Gazze’de bugünkü hutbelerin konusu Arakanlı Müslümanlardı. Hatipler cinayetleri kınayarak, Müslümanlardan Arakanlılara yardım etmelerini, Arap ve İslam dünyasıyla uluslararası camiadan katliamların durdurulması için harekete geçmelerini istediler.

Budist çetelerin Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddet ve katliamları yoğunlaşarak artarken, yüzlerce kadın ve çocuk katliamdan kaçarken nehirlerde boğuldular.

GÖZAT  SİYONİST Rejimin ARAKAN Katliamına DESTEĞİ Sürüyor

İşgal altındaki Mescidi Aksa hatibi de bugün hutbesinin bir kısmını Arakanlı Müslümanlara ayırarak yapılan zulümleri kınadı ve Müslümanlardan oradaki mazlumlara yardım etmelerini istedi.

Hamas hareketi de dün Arakanlı Müslümanlarla dayanışmak için Gazze’de gösteri düzenlemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 4 =