Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / HAMAS: ABBAS Yönetiminin İSRAİL İşbirliğine Devamı Şaşırtıcı
HAMAS- ABBAS Yonetiminin ISRAIL Isbirligine Devami Sasirtici

HAMAS: ABBAS Yönetiminin İSRAİL İşbirliğine Devamı Şaşırtıcı

Hamas, Batı Yaka'da işgal güçleriyle Filistin Yönetimi güvenlik birimleri arasında güvenlik koordinasyonunun yeniden eski haline dönmesinden şaşkınlık duyduğunu açıkladı.

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, hareketin güvenlik koordinasyonunu Filistin halkı, birliği ve hakları için en büyük tehlike olarak gördüğünü söyledi.

GÖZAT  Korsan İsrail'den İŞGAL YERLEŞKELERİ İçin 190 Milyon Dolar

İşgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonunun Filistin halkının eşsiz tarihine ve imajına hakaret anlamına geldiğini kaydeden Burhum, tüm Filistinlilerin bu tavrı reddetmesi gerektiğini bildirdi.

Hamas sözcüsü, Kahire anlaşmasına ve uzlaşıya zarar verecek tavırlara son vermesi için Filistin Yönetimi’ne baskı çağrısında bulundu.

GÖZAT  Bazı ARAP Rejimleri FİLİSTİN'İ Satmaya Çalışıyor

Filistin Polis Teşkilatı Genel Müdürü General Hazım Ataullah, gazetecilere yaptığı açıklamada, Temmuz ayında kısmen askıya alınan güvenlik koordinasyonunun yeniden eskisi gibi yürütülmeye başladığını ifade etti.

Ataullah, güvenlik koordinasyonunun tamamen koparılmadığını, geçmiş dönemde de yüzde 95’inin devam ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =