SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Gazze 9 Nisan 2017

Gazze’de Binlerce Memur İSTİFA İSTEDİ

Filistin Yönetimine bağlı on binlerce Gazzeli memur bugün Gazze’nin Es-Seraya Meydanında toplanarak Elhamdallah hükümetinin maaşları %30-50 oranında azaltma kararını protesto etti ve başbakanla bakanların istifa etmelerini istedi.

Gazze’deki Doktorlar Ofisi Genel Sekreteri Ala Naim, hükümetin maaşları azaltma kararıyla şok olduklarını ve bu uygulamanın Gazze’deki memurların onuruna dokunduğunu belirterek, Filistin Yönetiminin Gazze ile Batı Yaka’yı birbirinden ayırma politikasını reddettiklerini söyledi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Gazze'de Maaş Kesintisi Kabul Edilemez

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın maaşları azaltılanların özel işlerde çalıştıkları iddiasını da reddeden Naim, kuşatma nedeniyle kimsenin ek bir işle meşgul olma şansının olmadığını bildirdi.

On yıldan fazla süredir kuşatma altında bulunan Gazze halkına ve bu halkın yaşadığı sıkıntılara duyarsız kalan Ramallah yönetimini ağır bir dille eleştiren göstericiler, Gazze’deki krizler son buluncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade ettiler.

GÖZAT  El-Fetih Yönetiminden Gazze Memur Maaşına %30 Kesinti

Filistin Yönetimi bütçesinin zayıf düştüğünü gerekçe gösteren Ramallah’taki hükümetin Gazze’deki memurlarının maaşlarını düşürme kararı, memurlar arasında ayırımcılık yaptığı gerekçesiyle Gazze’de tepkiyle karşılandı.

Bugün yapılan gösteri çok kalabalık ve önemli olmasına rağmen, Filistin Yönetimine bağlı basın yayın organlarının gösteriye ilgisiz kalması gözden kaçmadı.

GÖZAT  Filistin El-Fetih Yönetimi KEMER SIKIYOR

Gazze’de binlerce memur kendilerine yapılan haksızlığı protesto etmek için meydanları doldururken, Filistin Yönetimine bağlı Filistin televizyonunun dizi yayınlaması tepkilere neden oldu.

Filistin resmi haber ajansı Wafa gösteriye değinmediği gibi, Filistin Yönetimine bağlı diğer siteler de gösteriyle ilgili hiçbir haberi vermedi.

Scroll Up