SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

İşgal hükümeti bu kararı Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın elinde esir olan Siyonis
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), Gazze, Hamas 19 Nisan 2017

Gazze Şeridi’nde Mahmud Abbas Protestosu

Hamas tarafından Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus vilayetinde düzenlenen gösteride Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Gazze Şeridi'ne yönelik politikası protesto edildi.

Gösteriye katılanlar Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı ve Abbas’ın politikalarını protesto eden pankartlar taşıyarak, “Ablukaya hayır”, “Defol ey Abbas, Gazze halkı kandırılamaz” ve benzeri sloganlar attı.

GÖZAT  El-Fetih Yönetiminden Gazze Memur Maaşına %30 Kesinti

Hamas liderlerinden Yunus El-Estal, gösteri sırasında yaptığı konuşmada işgal rejimine mesaj göndererek, direnişin asla tehditlere boyun eğmeyeceğini ve saldırılara karşı koymaya hazırlığının en üst seviyede olduğunu söyledi.

El-Estal, işgal rejiminin Filistin halkının haklarına boyun eğip ihtiyaçlarını karşılamaması halinde kendisine açılacak savaşı beklemesi gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  İsrail ve Mahmud Abbas’ın 2006 Yılından Beri HAMAS’ı Tasfiye Hayali

Yunus El-Estal yaptığı açıklamada da Filistin Yönetimi’nin işgal rejiminin araçlarından biri olduğunu ve işgal rejiminin bu aracı Filistin davasını tasfiye için kendi eliyle yaptığını belirtti.

Gazze’de şu an yaşanan krizlerin Abbas’ın Manama’da yaptığı tehdidin hayata geçirilmesi olduğunu kaydeden El-Estal, “Gazze’yi yakmak isteyen ateşinde yanar. Biz bu komplonun Filistin’in özgürlüğünü hızlandıracağına, işgalcinin ve kuyruklarının sonunu yaklaştıracağına inanıyoruz” dedi.

Scroll Up