Home / Büyük Üst Manşet / GAZZE’de İsrail ve Abbas Gölgesinde BAYRAM
GAZZE'de Israil ve Abbas Golgesinde BAYRAM Heyecani

GAZZE’de İsrail ve Abbas Gölgesinde BAYRAM

İşgalci siyonist rejim İsrail ve Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas tarafından abluka ve kuşatma altında tutulan Gazze Şeridi'nde, tüm baskı ve olumsuz şartlara rağmen Kurban Bayramı heyecanı başladı.

İşgalci siyonist rejim İsrail ve Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas tarafından abluka ve kuşatma altında tutulan Gazze Şeridi’nde, tüm baskı ve olumsuz şartlara rağmen Kurban Bayramı heyecanı başladı.

Halk, kurbanlık almak için alanlara yöneldi.

GÖZAT  İSRAİL Ablukası 3'ü ÇOCUK 9 Hastaya ÖLÜM Getirdi

“Mısır’dan 2 günlük de olsa geçiş izni”

Mısır, Gazze’nin dünyaya açılan tek kapısı durumundaki Refah Sınır Kapısı’ndan geçişlere Kurban Bayramı dolayısıyla 27-28 Ağustos tarihlerinde “çift yönlü” olarak izin verecek.

Filistin’in Kahire Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, “Mısır makamları, Kurban Bayramı dolayısıyla sınırda bekleyenlerin geçişi ve insani durumlar için Refah kapısının açılmasına karar verdi.” bilgisi paylaşıldı.

GÖZAT  SİYONİST Rejim GAZZE'de İnsani Krizi Derinleştiriyor

Gazze’deki İçişleri Bakanlığına bağlı Sınır Kapıları İdaresi’nin açıklamasında ise “Refah kapısı, insani durumlar ve Gazzeli hacı adayları için pazar ve pazartesi günleri çift yönlü olarak açılacak.” ifadesine yer verildi.

Mısır yönetimi, 3 Temmuz 2013’teki askeri darbenin ardından kapattığı Refah Sınır Kapısı’nı zaman zaman kısa süreliğine açıyor.