Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / GAZZE’de İnsanlık Gittikçe BATAN Bir GEMİ
GAZZE'de Insanlik Gittikce BATAN BIR GEMI Gibi

GAZZE’de İnsanlık Gittikçe BATAN Bir GEMİ

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Gazze Müdürü Guislain Defurne, bölgede gün geçtikçe büyüyen insani krize dikkati çekerek, "Gazze, yavaşça batan bir gemi gibi" ifadesini kullandı.

Defurne  yaptığı açıklamada, Gazze’deki insani durumun gittikçe kötüleştiğini, özellikle elektrik krizinin tüm alanlarda hayatı olumsuz etkilediğini belirtti.

Kızılhaç yetkilisi, “Gazze sakinleri, insan onurunu zedeleyen şartlar altında yaşıyor. Burada gözlerini nereye çevirsen acı görürsün. Kimle konuşursan, bu kadarının daha önce hiç görülmediğini söyler.” dedi.

GÖZAT  YANLIŞ Siren SİYONİSTLERE Korku Saldı

Bölgedeki herkesin onurlu bir hayata, yaşamını rahatça sürdürebilmeye ve normal bir ekonomiye ihtiyaç duyduğunu belirten Defurne, “Gazze, yavaşça batan bir gemi gibi. Sular, gemidekilerin neredeyse boğazına kadar ulaştı. Geminin her tarafı suya batmadan önce şu an için nefes alabiliyorlar.” diye konuştu.

Uluslararası topluma bölgedeki insani krizin şiddetini hafifletmek ve halkın temel ihtiyaçlarını gidermek için destek olmaları çağrısında bulunan Defurne, “İş işten geçmeden önce çalışmalıyız.” dedi.

GÖZAT  Yahya Sinvar, İsrail'i YENİ SAVAŞLARDAN Caydıracaktır

Gazze’de işsizliğin arttığını, içme sularının kirlendiğini, sağlık hizmetinin olmadığını aktaran Defurne, şöyle devam etti:

“Hızla Gazze’nin unutulan bir trajediye dönüşmesine doğru ilerliyoruz.” uyarısında bulunan Kızılhaç yetkilisi, “Bu nedenle buradaki siviller ve insani yardım kuruluşları adına tüm dünyadaki ilgili kurumlara sesleniyoruz: Burayı unutmayın ve bir an önce harekete geçin.” çağrısıyla sözlerini tamamladı.