Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 22 Eylül 2017

GAZZE Halkının DRAMI Devam Ediyor

Gazze Kuşatmasını Kaldırmak İçin Halk Komitesi, Kahire’de varılan ve Hamas hareketinin Gazze’deki Hükümet İdare Komitesi’ni feshetmesiyle sonuçlanan anlaşmaya rağmen Gazze halkının sıkıntısının devam ettiğini, kuşatmanın giderek ağırlaştığını ve iç bölünmenin ağır sonuçlarının halen ortada olduğunu ifade etti.

Kuşatmayı Kaldırmak İçin Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari yaptığı açıklamada “Kahire’de varılan anlaşmaya ve bunun sonucunda buradaki bütün vatandaşların hayatını etkileyen ağır yaptırımlara neden olan Hükümet İdari Komitesi’nin Hamas tarafından dağıtılmasına rağmen, durum olduğu gibi devam ediyor. İnsanlar sıkıntı içinde, kuşatma devam etmekte ve bölünme de olduğu yerde durmaktadır” dedi.

GÖZAT  HAMAS: Yüzbinlerle Sınıra YÜRÜR, Duvarları YIKARIZ

Siyonist işgal rejimi 10 yıldan fazla süredir Gazze’yi kuşatıyorken, 2007 yılından beri Filistin’de iç bölünme yaşanıyor ve Gazze ve Batı Yaka birbirinden bağımsız hareket ediyor. İç bölünmenin sonlandırılması için bölgesel ve küresel çapta yapılan hiçbir girişim şimdiye kadar sonuç vermedi.

Cemal El-Hudari yatığı açıklamada, Gazze’deki iki milyona yakın insanın Hükümet İdari Komitesi’nin feshedilmesiyle, bunun neden olduğu bütün yaptırımların son bulmasını umut ettiğini hatırlattı.

GÖZAT  Davalı Komşusunu GAZZE'YE YARDIM Şartıyla Affetti

Kurulan uzlaşı hükümetinin Gazze ile ilgili bir çalışma yapmaması ve buradaki görevini yerine getirmemesi üzerine Hamas Gazze’de Hükümet İdari Komitesi adıyla, hükümetin işlerini idare edecek bir komisyon kurmuştu.

Bunu bahane eden Mahmud Abbas Gazze’ye yönelik ağır yaptırımlara gitti. Bir hafta önce Kahire’de Mısır gözetiminde yapılan görüşmelerin ardından Hamas söz konusu komiteyi lağvettiğini duyurdu.

Scroll Up