SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 13 Mayıs 2017

GAZZE Halkından Ablukaya Karşı Protesto

Hamas’in çağrısı üzerine Gazze halkı akşam Gazze’nin orta kesiminde bulunan El-Bureyc Mülteci Kampında toplanarak, Gazze üzerindeki ablukanın kaldırılmasını, elektrik krizinin son bulmasını, Filistin Yönetimi’nin kestiği memur maaşlarının yeniden verilmesini istedi.

Akşam namazından sonra kamptaki Ulu Camii’nin önünde başlayan gösteri, yürüyüş ve yapılan konuşmalarla son buldu.

GÖZAT  MAHMUD ABBAS Yönetimi GAZZE Elektrik Krizini DERİNLEŞTİRİYOR

El-Bureyc Mülteci Kampındaki Hamas mensuplarından Halil Şahin yaptığı konuşmada, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın memur maaşlarını kısarak, elektrik kesintisine sebep olarak ve Gazze’ye ilaç gelmesini engelleyerek Gazze halkına karşı yaptığı cezalandırmaların işgalciye hizmet ettiğini söyledi.

Şahin konuşmasında açlık grevinde 25’inci günlerine giren Filistinli esirlerin taleplerinde haklı olduklarını belirterek, bu hakların herkesin dillendirdiği insani talepler olduğunu ifade etti.

GÖZAT  HAMAS: Gazze Krizlerinden MAHMUD ABBAS Sorumlu

Hamas lideri Musa Es-Semmak ise, Gazze kuşatmasının kaldırılması için hareketin gösteri ve yürüyüşlere devam edeceğini söyledi.

Semmak açıklamasında, “Abbas’ın uygulamak istediği planı başarısız kılmak için halkla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Mesele bebek mamalarına kadar indi. Bütün bu zulüm ve haksızlıklardan sonra ambargonun son bulması ve Abbas’ın da gitmesi gerekir” dedi.

Scroll Up