SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

SİYONİST Uzman: Gazze’deki Direniş FÜZELERİ İsrail’i FELÇ Edecek

Direniş tünellerinin İşgalci israil güçleri için ağır kayba, askerlerin esir alınmasına ve Gazze sınırınd
Ana Sayfa Filistin Şehitler, Gazze, Kassam Tugayları 13 Mayıs 2017

GAZZE Halkı Suikastçının Yakalanışını Kutladı

Kassam Tugayları komutanı Mazin Fukaha’yı şehid eden kiralık katilin yakalanması üzerine Hamas’ın dün akşam Gazze ve Han Yunus şehirlerinde düzenlediği sevinç gösterilerine binlerce Filistinli katıldı.

Gazze şehrinde namazdan sonra bir araya gelen Filistinliler, şehitleri selamlayan ve düşmanı kınayan sloganlar arasında Mazin Fukaha’nın şehit edildiği Tel El-Heva Mahallesine yürüdüler.

GÖZAT  KASSAM Komutanı FUKAHA'nın Suikast Faili Yakalandı

Şehidin posterlerini taşıyan Gazzeliler adaletin sağlanması için kısas uygulanmasını istediler.

Aynı saatlerde Han Yunus şehrinde de sevinç gösterisi vardı. Namazdan sonra camilerden çıkan halk, direnişi ve güvenlik birimlerini selamlayıp, hain, ajan ve katillerin cezalandırılmasını istedi.

GÖZAT  Mahmud Zahar: Siyonist İsrail, Suikastın CEVABINI ALACAK

Kassam Tugayları komutanlarından Mazin Fukaha 24 Mart 2017’de evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Hamas ve Kassam Tugayları suikastın arkasında Siyonist işgal rejiminin olduğunu belirtirken, işgal rejimi bu suçlamaları reddetmediği gibi, zımnen de kabul etti.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, işgal istihbaratının emriyle İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı Mazin Fukaha’yı şehit eden katilin yakalandığını açıkladı.

GÖZAT  Heniyye: Fukaha Suikastının Failleri Kurtulamayacak

Heniyye, Gazze kentinin güneyindeki Tel El-Heva Mahallesi’nde Şehit Mazin Fukaha’nın evinin önünde düzenlediği basın toplantısında, Fukaha suikastını gerçekleştiren failin yakalandığını söyledi.

“Katil, işgal istihbarat subaylarının emirlerini yerine getirdiğini ayrıntılarıyla anlattı ve suçunu itiraf etti” diyen Heniyye, Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’nın basın toplantısı düzenleyerek tüm ayrıntıları kamuoyuyla paylaşacağını bildirdi.

Scroll Up