Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Filistin Direnişi 21 Ocak 2017

Gazze Halkı Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı

Filistin halkı, Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinde bir tünelin çökmesi sonucu dün şehit olan El-Kassam Tugayları mücahidi Yusuf El-Ağa’yı son yolculuğuna uğurladı.

Şehidin cenaze törenine Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr ve bazı milletvekillerinin yanında kalabalık bir kitle de iştirak etti.

Nasır Hastanesi’nden alınan şehidin cenazesi El-Kassam Tugayları mücahitlerinin omuzlarında ilk önce evine getirildi. Ailesi dünya gözüyle son kez şehidi gördükten sonra şehidin naaşı Ehlüssünne Camii’ne getirildi. Şehit Yusuf El-Ağa, ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Batı Kabristanı’nda defnedildi.

Cenaze töreninde konuşan Bahr, işgalciler Filistin topraklarından defoluncaya kadar cihad ve direniş yolunda hazırlıklarını süreceklerini belirterek, El-Kassam Tugayları mücahitlerinin işgalciye karşı koymak ve Filistin halkını savunmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Bahr konuşmasında şehidi ve ailesini selamladıklarını, Filistin halkının işgalciyi kovuncaya kadar şehit vermeye devam edeceğini ifade etti.

Scroll Up