Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci
Mazlum GAZZE Halkinin Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Gazze Siyonist rejim tarafından 2007 'de kuşatıldığından bu yana ekonomik durgunluk ve sorunlarla karşı karşıya, insanlar zor şartlarda yaşamlarına devam etmekte.

Ramazan bayramın’da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bayramı Gazze’de ekonomik durumun daha da kötüleşmesi eşliğinde kutlanmakta. 

Ramazan bayramı gençlerin para kazanması için bir fırsattır. Gazze’nin ana caddelerine masalar kurarak bayram tatlıları, fındık fıstık ve pastalar satmaktalar.

GÖZAT  SİYONİST Ordu: GAZZE Patlamaya Hazır BOMBA!

Gazze vatandaşlarından birisi olan Muhammed Bedr ‘Ben un, şeker, yağ ve hurmayı kendim satın almayı tercih ederim. Böylece evde pasta pişirerek daha az para harcarım. Evde pasta pişirmem çocuklarımı sevindirir ve eve mutluluk getirir’ diyor.

Gazze’de Ramazan bayramının diğer bir sevilen yiyeceği tuzlanmış balıklar. Yedi çocuğun annesi Fatıma Hızr tuzlanmış balığın ailesi ve Gazze halkının pek çoğu için özel bir yiyecek olduğunu ve bayram sabahında yenildiğini ifade etti.

GÖZAT  GAZZE'de 20 Çeşit KANSER İlacı Bitti

Gazze ahalisinden 25 yaşındaki Samih Sekani sekiz yıldır tuzlanmış balık satmakta. Sekani ekonomik durgunluktan şikayet ederek ‘halkın ekonomik gücü sınırlıdır. Pek çok kişi balık satın alamamaktadır’ diyor.

Abluka nedeniyle Gazzeli satıcıların pek çoğu malları kendi alım fiayatından daha da düşüğe satmakta.