Home / Filistin / Gazze / Gazze-Filistin Abluka / GAZZE’de BEBEK Ölümleri Devam Ediyor
GAZZE'de BEBEK Olumleri Devam Ediyor

GAZZE’de BEBEK Ölümleri Devam Ediyor

Gazze'de tedavi için Gazze Şeridi dışına çıkmasına izin verilmeyen bir bebek daha hayatını kaybederken, son 24 saat içerisinde aynı nedenle ölen bebek sayısının üçe yükseldiği bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, İbrahim Semir Tabil isimli 9 aylık bebeğin Er-Rantisi Hastanesi yoğun bakım servisinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

GÖZAT  İSRAİL Ablukası GAZZE Çocuklarını ZEHİRLİYOR

Çocukların ve hastaların ölümle pençeleştiklerini belirten El-Kudra, Gazze Şeridi dışında tedavi görmezlerse birçoğunun kaybedileceğini, Gazze Şeridi’nde dışarıda tedavi olmaları gereken 3 ila 4 bin arası hasta bulunduğunu söyledi.

Bu sabah erken saatlerde ayrıca Gazze’de kalbinden rahatsız bir bebeğin Gazze Şeridi dışına tedaviye gitmesine izin verilmediği için Eş-Şifa Hastanesi’nde hayatını kaybettiği açıklandı.

GÖZAT  Mladenov: GAZZE Şeridi Tamamen ÇÖKMEK Üzere

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, Bera Ğaben isimli bebeğin Eş-Şifa Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini, Gazze Şeridi dışında tedavi izni için 6 gün boyunca beklendiğini fakat Ramallah’tan herhangi bir cevap gelmediğini bildirdi.

Mus’ab Bilal El-Ara’ır isimli bebek de dün ikindi saatlerinde Bera Ğaben isimli bebeğinkine benzer nedenlerle hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 4 =