SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 5 Ağustos 2017

GAZZE’de Acil Ameliyat Bekleyen BEBEK Hayatını Kaybetti

Gazze'de doğuştan kalp rahatsızlığı ve bağırsaklarında tıkanıklık olan Dünya Samih Dağmeş isimli bebek 6 gün tedavi için Gazze dışına sevk edilmeyi bekledikten sonra vefat etti.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili bir bildiride, küçük kızın 1948’de işgal edilen topraklardaki hastanelerden birinde acilen ameliyat olması gerektiği fakat sevk talebine yanıt verilmediği, bu sabah Eş-Şifa Hastanesi’nde kuvözde hayatını kaybettiği açıklandı.

Dağmeş’in vefatıyla birlikte Gazze Şeridi dışına sevk edilmediği için hayatını kaybeden hastaların sayısının 24’e yükseldiği bildirildi.

[irp 1

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze halkını topluca cezalandırma ve Gazze Şeridi’ne yaptırım uygulama kararı doğrultusunda Gazze Şeridi’ndeki hastaların dışarıya sevkini aşamalı olarak durduran Ramallah hükümetinin sevk taleplerini görmezden gelmeyi sürdürdüğü ifade edildi.

Ramallah hükümetinin sevk taleplerine olumlu cevap vermemesi nedeniyle önümüzdeki günlerde Gazze Şeridi’nde acil tedavi olmaları gereken daha başka hastaların da vefat edebilecekleri belirtildi.

Scroll Up