Home / Büyük Üst Manşet / GAZZE’de 2 KASSAM Mücahidi ŞEHİT Oldu
GAZZE'de 2 KASSAM Mucahidi SEHIT Oldu

GAZZE’de 2 KASSAM Mücahidi ŞEHİT Oldu

Gazze’de Filistin direniş güçlerine ait iki tünelin dün akşam çökmesi sonucu Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’na mensup iki mücahidin şehit olduğu belirtildi.

Kassam Tugayları konuyla ilgili yaptığı iki ayrı açıklamada “Gazze’nin Rıdvan semtinden Halil Basım Ed-Dimyati ve Beni Suheyla’dan Yusuf Sabri Ebu Amid adlı mücahitler Gazze ve Han Yunus’ta ayrı ayrı tünellerde meydana gelen göçük nedeniyle şehit oldular” ifadesini kullandı.

GÖZAT  DEVRİMCİ GENÇLİK Cuması - 2 Şehit

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref Kudra da daha önce yaptığı açıklamada tünellerde meydana gelen göçükler nedeniyle şehit olan Halil Basım Halil Ed-Dimyati (32) adlı mücahidin naaşının Şifa Tıp Merkezine, Ebu Amid’in (21) naaşının ise Han Yunus’taki Avrupa Hastanesine getirildiğini ifade etmişti.

Hamas hareketi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ed-Dimyati’nin bugün Gazze’nin batısında yer alan El-Ğufran Camiinde, Ebu Amid’in ise Beni Suheyla beldesinde defnedileceğini hatırlatarak Filistin halkını cenaze törenlerine iştirak etmeye davet etti.

GÖZAT  GAZZE Halkı 2 MÜCAHİDİ Son Yolculuğuna Uğurladı

Gazze’yi Siyonist işgal rejiminin işgalinden kurtaran direniş güçleri burayı olası saldırı ve savaşlara karşı korumak ve geri kalan Filistin topraklarını kurtarmak için yer altında kazıdığı tünellerde sürdürdüğü cihad hazırlıkları sürecinde Gazze’nin toprak yapısı nedeniyle zaman zaman göçükler meydana gelmekte ve göçükler mücahitlerin şehit olmasına neden olmaktadır.