BDS Türkiye: SİYONİST İşgale Karşı Tek Tol DİRENİŞ!

BDS Türkiye: SİYONİST İşgale Karşı Tek Tol DİRENİŞ!

Balfour Deklarasyonu’nun 100. yıldönümü vesilesiyle tarihi sorumluklar başlığı ile düzenlenen programa Il
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistin Şehitler, Gazze, Kassam Tugayları 15 Eylül 2017

GAZZE’de 2 KASSAM Mücahidi ŞEHİT Oldu

Gazze’de Filistin direniş güçlerine ait iki tünelin dün akşam çökmesi sonucu Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları’na mensup iki mücahidin şehit olduğu belirtildi.

Kassam Tugayları konuyla ilgili yaptığı iki ayrı açıklamada “Gazze’nin Rıdvan semtinden Halil Basım Ed-Dimyati ve Beni Suheyla’dan Yusuf Sabri Ebu Amid adlı mücahitler Gazze ve Han Yunus’ta ayrı ayrı tünellerde meydana gelen göçük nedeniyle şehit oldular” ifadesini kullandı.

GÖZAT  İsrail, Filistin Tünelleri İçin Robot Kullanacak

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref Kudra da daha önce yaptığı açıklamada tünellerde meydana gelen göçükler nedeniyle şehit olan Halil Basım Halil Ed-Dimyati (32) adlı mücahidin naaşının Şifa Tıp Merkezine, Ebu Amid’in (21) naaşının ise Han Yunus’taki Avrupa Hastanesine getirildiğini ifade etmişti.

Hamas hareketi ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ed-Dimyati’nin bugün Gazze’nin batısında yer alan El-Ğufran Camiinde, Ebu Amid’in ise Beni Suheyla beldesinde defnedileceğini hatırlatarak Filistin halkını cenaze törenlerine iştirak etmeye davet etti.

GÖZAT  1 KASSAM Mücahidi ŞEHİT Oldu

Gazze’yi Siyonist işgal rejiminin işgalinden kurtaran direniş güçleri burayı olası saldırı ve savaşlara karşı korumak ve geri kalan Filistin topraklarını kurtarmak için yer altında kazıdığı tünellerde sürdürdüğü cihad hazırlıkları sürecinde Gazze’nin toprak yapısı nedeniyle zaman zaman göçükler meydana gelmekte ve göçükler mücahitlerin şehit olmasına neden olmaktadır.

Scroll Up