Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Mahmud Abbas TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İle Görüştü

Abbas ile Erdoğan’ın basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmelerinin yaklaşık bir saat sürdüğü bildirildi
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka 3 Ağustos 2017

GAZZE’de 1750 HASTA Acil Sevk Bekliyor

Filistin hükümetinin Gazze Şeridi'nde yaşayan hastaların Gazze dışında tedavi görmelerine izin veren sevk işlemlerini durdurması, onlarca kişinin katıldığı bir gösteriyle protesto edildi.

Gazze’deki Uluslararası Filistin Halkının Haklarına Destek Heyeti’nin (ICSPR) çağrısı üzerine düzenlenen gösteride, Filistin hükümetinden Gazzeli hastalara seyahat izni vermesinin talep edildiği pankartlar açıldı.

GÖZAT  GAZZE'de İlk Teravih: Halk CAMİLERE SIĞMADI

Heyet adına konuşma yapan Visam Cude, “Hastaların siyasi çekişmelerin içine çekilmesi hem kanunlara ve hem de ahlaka aykırı.” dedi.

1750’den fazla hasta Gazze dışına sevk bekliyor

Filistin hükümetinin uygulamaları nedeniyle Gazze’deki sağlık sektörünün hiç olmadığı kadar kötü bir noktaya geldiğini vurgulayan Cude, “Tedavi için acilen Gazze dışına sevk edilmesi gereken bin 750’den fazla hasta olduğunu” ifade etti.

GÖZAT  Hamas'tan Abbas Yönetimine GAZZE ELEKTRİK KRİZİ YANITI

Gazze Şeridi’ndeki hastanelerde verilen sağlık hizmetlerinin yetersizliğine işaret eden Cude, mevcut durumun olası bir sağlık felaketinin habercisi olduğu uyarısında bulundu.

Gazze halkına uygulanan bu “toplu cezalandırma” karşısında uluslararası kuruluşların takındığı sessiz tavrı kınayan ve bu durumdan İsrail ile Filistin hükümetini sorumlu tutan Cude, krizin çözülebilmesi için uluslararası topluma “acil müdahale” çağrısında bulundu.

GÖZAT  GAZZE'de Ucuz AKARYAKIT Sevinci

Gazze Şeridi’ndeki binlerce hasta, Kudüs, İsrail ve Batı Şeria’daki hastanelerde tedavi görebilmek için İsrail’in kontrolündeki Beyt Hanun Sınır Kapısı’na yönelmek zorunda kalıyor.

Hastaların sınır kapısına gitmeden önce Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’na bağlı yurt dışındaki tedavi işlemleriyle ilgilenen birimden sevk kağıdı alması gerekiyor. Söz konusu evrak Ramallah’taki FilistinSağlık Bakanlığı’na iletiliyor.

Scroll Up