Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Gazze-Filistin Abluka, Siyonist İsrail 15 Mayıs 2017

FİLİSTİNLİ TÜCCARLAR Sınır Kapısında Eylem Yaptı

Batı Yaka bölgesinden 1948'de işgal edilmiş bölgeye geçişte kullanılan ve Cenin'in kuzeyinde bulunan Celeme sınır kapısından geçişlerde çıkarılan zorluklar ve geniş çaplı engellemeler yüzünden Filistinli tüccarlar bu kapıda eylem düzenlediler.

Filistinli tüccarlar işgal güçlerinin çok sıkı denetimleri, tahrik edici uygulamaları ve tüccarları kapı geçişinde sorgudan geçirme uygulamaları altında geçmeyi reddetmek amacıyla Celeme sınır kapısında büyük bir kalabalık halinde toplandılar.

Eyleme katılan tüccarlardan Muhammed El-Keylani muhabirimize verdiği bilgilerde işgal güçlerinin son dönemde kapıda yaptıkları sorgulamalarda kendilerine saldırılarda bulunduklarını belirtti.

GÖZAT  KARİKATÜR: Filistinli Esirlerin VATAN SEVGİSİ

Keylani kendilerinin işçi oldukları bahanesiyle ticaret ruhsatlarına el koyduklarını, sıkı denetime tabi tuttuklarını ve bu yüzden kapıda çok uzun süre bekletildiklerini, böylece ticaret amacıyla geçmeye çalışanların sayısını azaltmayı hedeflediklerini ifade etti.

Filistinli tüccarları temsil eden resmî organlar da yaptıkları açıklamalarda tüccarlara yönelik bu taşkınlıkların son bulmasını isteyerek iş için kullandıkları geçiş kapısının kendileri için bir hayat damarı olduğunu dile getirdiler.

   

Yorumlar

Scroll Up