Home / Filistin Direnişi / Filistinli Gruplar: İsrail Yarattığı Gerginliğin Hesabını Verecek
Filistinli Gruplar- Israil Yarattigi Gerginligin Hesabini Verecek

Filistinli Gruplar: İsrail Yarattığı Gerginliğin Hesabını Verecek

Filistinli milli ve İslami gruplar, Nefha ve En-Nakab cezaevlerinde yaşananlara dikkat çekerek esirlerin hayatından işgal yönetiminin ve cezaevleri idaresinin sorumlu olduğunu belirtti.

Milli ve İslami Gruplar Komitesi, Gazze kentinin batısındaki Kızılhaç binası önünde bu sabah (2 Şubat Perşembe) esirlere destek gösterisi düzenledi.

İşgalcilerin esirleri hedef alan baskılarının ve ihlallerinin büyük sonuçları olacağını ve Filistin direnişinin sessiz kalmayacağını bildiren Komite, işgal yönetiminin cezaevlerinde gerginliği tırmandırmanın faturasını ödeyeceğini ifade etti.

Komite adına konuşan Hamas lideri İsmail Rıdvan, işgal rejimi zindanlarında işgalci gardiyanlara yönelik bıçaklama eylemi gerçekleştiren esirler Halid Es-Seylavi ve Ahmed Nassar’a övgüde bulundu.

Rıdvan, eylemlerin işgalcilere esirlerin cezaevinden ve baskılarından daha güçlü olduğu mesajını verdiğini ifade etti.

Esirler davasının Filistin direnişinin önceliklerinin başında geldiğini kaydeden Rıdvan, işgal rejiminin direnişin ve esirlerin iradesini kıramayacağını söyledi.
Rıdvan, yerel, Arap ve uluslararası insan hakları kurumlarını esirlere yönelik ihlalleri nedeniyle cezalandırılması için işgal rejiminin peşine düşmeye davet etti.