SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

SİYONİST Rejimden Filistinli ESİRLERE Aile Yasağı

İşgal hükümeti bu kararı Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın elinde esir olan Siyonis
Ana Sayfa Filistin Direnişi, İşgalci Yahudi Yerleşimciler 3 Ocak 2017

Filistinli Gençler İşgalci Yerleşimcileri Taşladı

İşgal rejimi medya kaynakları, Yahudi yerleşimcilere ait otomobillerin El-Halil ve Beytlahim arasındaki karayolunda seyrederken Karmi Tsur Yahudi Yerleşkesi yakınlarında taşlı saldırıya uğradığını bildirdi.

İşgal medyasının konuyla ilgili yayınladığı haberlerde, taşlı saldırıya uğrayan araçlarda bulunan yerleşimciler arasında yaralanan olmadığı öne sürüldü.

Ekim 2015’te başlayan Kudüs İntifadası devam ederken, Filistinli gençler de işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik bıçaklama, otomobille çarpma, ateş açma, taş ve molotof kokteyli atma eylemlerini sürdürüyor.

Öte yandan, Lübnan ordusu işgal güçlerinin Ra’s En-Nagura bölgesi açıklarında Lübnan karasularında avlanmakta olan Lübnanlı bir balıkçı teknesine ateş açtığını açıkladı.

Lübnan ordusu tarafından dün yayınlanan bildiride, saldırı nedeniyle teknede bulunanlar arasında ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Bildiride ayrıca, konunun Birleşmiş Milletler Barış Gücü (UNIFIL) ile koordineli olarak yakından takip edildiği belirtildi.

Scroll Up