Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / FİLİSTİNLİ Gençler ABBAS’a: GAZZE’ye Gel
FILISTINLI Gencler ABBAS'a- GAZZE'ye Gel

FİLİSTİNLİ Gençler ABBAS’a: GAZZE’ye Gel

Filistinli gençler, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’tan Gazze’ye yönelik aldığı son kararları geri çekmesini ve ulusal uzlaşıyı taçlandırmak için Gazze’yi ziyaret etmesini istedi.

Gazze’deki gençlerin oluşturduğu girişimin koordinatörü Muhammed Heniyye, “Filistin iç bölünmesi siyasi, ekonomik ve sosyal alanı etkileyecek, ulusal dokuya darbe indirecek noktaya geldi. Uzlaşı dosyasına ev sahipliği yapan Mısır’a teşekkür ediyoruz” dedi.

GÖZAT  El-Fetih Heyetinin GAZZE ZİYARETİ İptal Oldu

Gazze’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Heniyye, Mısır’dan Gazze’deki konsolosluğunu ve Rafah kapısını açmasını istedi.

“Genç Girişim” adına yapılan açıklamada, Filistin’de sıkıntıları azaltmak ve ulusal birliği sağlamak için çaba gösteren Katar, Türkiye, Suudi Arabistan ile katkısı olan bütün ülkelere de ayrıca teşekkür ettikleri ifade edildi.

GÖZAT  FİLİSTİN'de Birlik İçin ÜMİTLER Arttı

Elhamdallah başkanlığındaki hükümeti Gazze’deki görevini icra etmeye davet eden girişim, uzlaşı için Hükümet İdare Komitesi’ni fesheden Hamas hareketini de takdir ettiklerini kaydetti.

Basın açıklamasında girişim, Filistin hükümetinden ve Yüksek Seçim Kurulu’ndan başkanlık, parlamento ve belediye seçimleri için hazırlıklara başlamasını, FKÖ’nün de bütün Filistinlileri kapsayacak şekilde yeniden yapılandırılmasını istedi.