Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Siyonistlerden 20 Filistinliye GÖZALTI

Nablus kentine baskın düzenleyen işgal güçleri dört kişiyi gözaltına alırken yoğun bir şekilde ateş açtı
Ana Sayfa Filistinli Esirler 5 Ekim 2017

Filistinli ESİRLER Uzlaşıdan Ümitli

Hamas liderlerinden Nezih Ebu Avn, işgal zindanlarından çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, esirlerin ulusal uzlaşının tamamlanmasını arzu ettiklerini söyledi.

Ebu Avn, Filistinli esirlerin dikkatli bir iyimserlik hali yaşadıklarını, hükümetin Gazze’ye dönmesine sevindiklerini fakat aynı zamanda Filistin halkının Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde çektiği sıkıntıların bir an önce çözülmesini beklediklerini ifade etti.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ ESİRLER Açlık Grevinin 18. GÜNÜNDE

Sekiz ay süren idari hapis cezasını tamamlayarak işgal zindanlarından çıkan Ebu Avn, esirlerin uzlaşının elle tutulur sonuçlarını görmek istediklerini dile getirdi.

Bölünmüşlük halinin Filistinli esirleri olumsuz etkilediğine dikkat çeken Ebu Avn, cezaevi idaresinin esirleri ayırarak Hamas ve İslami Cihad üyesi esirleri bir yere, Fetih üyesi esirleri bir yere ve FKÖ gruplarına üye esirleri de başka bir yere koyduğunu söyledi.

GÖZAT  İşkence Yaygınlaştı - İhlaller Arttı

Ebu Avn, işgal rejimi cezaevleri idaresinin bu tavrının esirler arasındaki ilişkileri de etkilediğini ve esir hareketinin gücünü zayıflattığını belirtti.

Cenin kentinin güneyindeki Caba’ beldesi sakinlerinden olan 58 yaşındaki Nezih Ebu Avn, 25 yılda işgal güçlerince 14 kez gözaltına alındı.

Ömrünün 18 yılını işgal zindanlarında geçiren Ebu Avn, 25 yıldır işgal zindanları dışında bir yıl süreyle özgür kalmadı.

Scroll Up