SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

SİYONİST Ordu GAZZE’ye 18 FÜZE Attı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusu uçakları Rafah'ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin
Ana Sayfa Filistin İşgal, Siyonist İsrail 29 Ekim 2017

Filistinli Aileye Kendi Evi YIKTIRILDI!

Kudüs'e bağlı Beyt Hanina beldesi sakinlerinden Enis Numan Ğays, işgal belediyesine büyük miktarlarda para cezası ödememek için evinin bir bölümünü kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı.

Ğays, 40 metrekarelik eski evinin küçük gelmesi üzerine beş yıl önce evine ek yapmak zorunda kaldığını ifade etti.

GÖZAT  İŞGALCİLER Filistinli Aileye Kendi Dükkanını Yıktırdı

Ğays, geçtiğimiz yıllar boyunca evine yaptığı ek bölmeyi ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkması için birçok kez ihtarname aldığını söyledi.

Ğays, işgal mahkemesinin evine yaptığı eki yıkması yönünde karar verdiğini ve kendi elleriyle yıkmaması halinde hakkında hukuki ve idari işlem yapılacağını bildirdiğini, bunun üzerine evinin söz konusu bölümünü yıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

GÖZAT  Kudüs Müftüsünden Amerikan Elçiliği Açıklaması

İşgal yönetimi tarafından para cezasına çarptırılmamak için beş yıl önce yaptığı ek bölümleri yıkan Ğays’ın eşi ve çocuklarıyla eski ve küçük evinde yaşamak zorunda olduğu belirtildi.

Kudüs’teki işgal belediyesi Filistinlileri evlerini kendi elleriyle yıkmaya zorluyor. Evin işgal belediyesi yıkım ekipleri tarafından yıkılması halinde ise ev sahibinden yıkım masrafları ve ceza adı altında yüksek miktarlarda paralar talep ediyor.

Scroll Up