HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

HAMAS’tan Mahmud Abbas’a KINAMA

Hamas Hareketi, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin davasının içinden geçmekte olduğu hassas
Ana Sayfa Büyük Üst Manşet, Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 11 Mayıs 2017

Filistinli 7000 ESİR İsrail Zindanlarında Çok Kötü Şartlarda

Filistinli Esirleri Araştırma Merkezi, Filistinli Esir Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, işgal rejiminin 7 bin Filistinli esiri oldukça zor ve kötü şartlarda tuttuğunu belirterek, esirlerin sıkıntılarının hafifletilmesi için Filistin içinde, dışında, Arap ülkelerinde ve uluslararası düzlemde ciddi bir desteğe muhtaç olduklarını ifade etti.

Merkezin basın sözcüsü Riyad El-Eşkar yaklaşan Filistinli Esirler Günümünasebetiyle yaptığı açıklamada, Ekim 2015’te başlayan Kudüs

intifadasıyla birlikte işgal rejiminin Filistinlilere yönelik tutuklamaları artırdığını hatırlatarak, bunun sonucunda var olan cezaevlerine yeni bölümler eklediği gibi yeni zindanları da bunlara eklediğini söyledi.

GÖZAT  Hamas: İsrail Mahkumlara İŞKENCE YAPIYOR

El-Eşkar, esirler arasında 300 kadar çocukla, tutuklanırken yaralanan esirler de olduğuna dikkat çekerek, bunlar arasında 12 yaşında esir çocukların olduğunu da ifade etti.

Açıklamada ayrıca, esirler arasında 58 kadın, 13 milletvekili ve 1200 de hasta esir olduğunu belirten El-Eşkar, işgal rejiminin esirlerin haklarını ellerinden almak için bahane aradığını kaydetti.

Scroll Up