FİLİSTİNLİ 13 Grup MISIR’da Uzlaşı İçin Bir Arada

FİLİSTİNLİ 13 Grup MISIR’da Uzlaşı İçin Bir Arada

Kaynaklar, birinci tur görüşmelerin sabah dokuzda başladığını ve akşam ona kadar devam ettiğini belirtere
Ana Sayfa Filistin, Filistin Direnişi, İslam Ülkeleri, Siyonist İsrail 23 Şubat 2017

Filistini İSLAM İLE SİYONİZMİN Savaşıdır

6. Uluslararası Filistin İntifadasına Destek Konferansı oturumunda yapılan konuşmada Filistin Davasının ideolojilerin savaşı olduğu belirtildi.

İran Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amuli Laricani, Uluslararası Filistin İntifadası’na Destek Konferansı’nın ikinci günüde, “Filistin konusu İslam dünyasının tümünün meselesidir ve Batı’nın iddia ettiği insan hakları konusunu sınamaktadır” ifadelerinde bulundu.

Laricani, Filistin konusunun iki boyutunun dikkate alınabileceğini belirterek, şöyle dedi: Filistin olayının bir taraftan görünümünü diğer taraftan da aslını inceleyebiliriz. Görünüm açısından bu olayın tarihi bir cereyan olup işgalciler tarafında gasp edildiğinin farkına varabiliriz. Ancak olayın derinine baktığımızda burada iki ideolojinin karşı karşıya geldiğini görebiliriz. Böylece İslamın karşesına geçmeye çalışan Siyonist Liberal Demokrasi’sini destekleyen bir ideoloji ortaya çıkmıştır.

Laricani, Filistin olayını daha derin görmemizi sağlayan nedenlere değinerek, “Dünyanın hiçbir yerinde Batı küçük bir topluluğu böyle savunmamıştır, ancak Siyonistlere yönelik maddi, askeri ve siyasi destekler bunun ideolojik olduğunu ispatlıyor” açıklamalarında bulundu.

Laricani sözlerini şöyle devam ettirdi: Batı’nın Siyonistlere yönelik yoğun yardımlarının göstergesi, ABD’nin 10 yıllık bir sözleşmeyle onlara yaklaşık 40 milyar dolar değerinde silah sevk etmesidir ve bu da İslam’a karşı ideolojik savaşın bir diğer nedenidir.

Yargı Erki Başkanı, Filistin konusunun ABD ve Batı’nın insan hakları iddiaları için önemli bir sınama olduğunu vurgulayarak, Siyonistlerin Filistin halkına ilişkin yaptıklarının birer savaş cinayeti olduğuna değindi.

Laricani, Siyonist Rejim’in Filistin’deki hastanelere ve okullara saldırdığını hatırlatarak, şehirler, köyler ve yerleşim alanlarının bu rejim tarafından bombalanmasını savaş cinayetinin en büyük örneği olduğunu bildirdi.

   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up