İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

İŞGAL Güçlerinden Filistinli 14 ÇİFTÇİYE Gözaltı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri Filistinli çiftçileri Yahudi yerleşimi için el kon
Ana Sayfa El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) 26 Şubat 2017

Filistin Yönetiminden SİYASİ TUTUKLAMA Gösterisine Sert Müdahale

Batı Yaka’nın El-Halil şehrindeki Filistin Yönetimine bağlı güçler, siyasi tutuklamaları protesto etmek için yapılan eyleme sert müdahale ederek, eyleme katılan birkaç kişiyi gözaltına aldı.

Görgü şahitleri verdikleri bilgide, Abbas’a bağlı güçlerin şehrin merkezinde bulunan İbni Rüşd Meydanında toplanan Hizbuttahrir mensuplarını dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandıklarını belirttiler.

Abbas güçlerinin Hizbuttahrir mensuplarının meydana ulaşmalarını engellemek için şehrin giriş çıkışlarıyla, ana caddelerini kontrol altına aldıklarını belirten kaynaklar, daha sonra göstericilere saldırıp bazılarını darp ettiklerini ifade ettiler.

Hizbuttahrir sözcüsü Musab Ebu Arkub yaptığı açıklamada bugünkü eylemin, Filistin Yönetiminin El-Halil’deki Meskubiye Kilisesinin bulunduğu araziyi Ruslar adına kaydetmesini protesto etmek için daha önce yapılan gösteriye katılanlardan tutuklanan 20 kişinin serbest bırakılması amacıyla yapıldığını söyledi.

Ebu Arkub, resmi çevrelere etkinlikle ilgili bilgi verdikleri halde, Es-Serahine Camiinde başlayan ve İbni Rüşd Meydanına doğru devam eden yürüyüşün Abbas güçlerinin engeliyle karşılaştığını ifade etti.

Scroll Up