Home / Filistin / Batı Şeria / Filistin Yönetimi 6 Kişiyi Göz Altına Aldı
Filistin Yonetimi 6 Kisiyi Goz Altina Aldi

Filistin Yönetimi 6 Kişiyi Göz Altına Aldı

Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka'da ikisi eski esir ve üçü üniversite öğrencisi altı kişiyi gözaltına aldı ve bir eski esiri de ifade vermeye çağırdı.

Tulkerem’de Koruyucu Güvenlik birimi eski esir Malik Ceari’yi gece yarısı Illar beldesindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Aynı birimin Tulkerem kentinde de Ulusal Güvenlik birimiyle birlikte eski esir Muhammed Nayife’yi Şuveyke banliyösündeki evini gece yarısından sonra saat 01:00 sularında kuşatarak gözaltına aldığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik birimi ayrıca Kadoorie Üniversitesi öğrencisi Yahya Cemal Savi’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına alırken, üniversite öğrencisi ve eski esir İzzeddin Fureyhat’ın da gözaltına alındığı kaydedildi.

Nablus’ta ise Filistin Yönetimi güvenlik güçleri En-Necah Üniversitesi öğrencisi Ferec Hayek’i ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldı.

Koruyucu Güvenlik biriminin de eski esir Mutasım Sakf El-Hıyt’i önceki gün ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı belirtildi.

Beytlahim’de de Koruyucu Güvenlik birimi eski esir Mahmud Ferhan’ı evine baskın düzenledikten sonra ifade vermeye çağırdı.