Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / FİLİSTİN Milletvekili: MAHMUD ABBAS İsrail’in Parçası
FILISTIN Milletvekili- MAHMUD ABBAS Israil'in Parcasi

FİLİSTİN Milletvekili: MAHMUD ABBAS İsrail’in Parçası

Filistinli milletvekili Yahya Musa, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın Siyonist işgal rejiminin bir parçası haline geldiğini belirterek, Abbas’ın halkın teslim olması, işgalcinin çıkarı ve ulusal bilincin yok edilmesi için çalıştığını söyledi.

Musa, “Abbas Filistin pusulasını özgürlükten su ve elektrik gibi konulara kaydırmıştır. Bu konular halkın ana sorun yerine tali sorunlarla boğuşmasını sağlıyor. Mescidi Aksa avlusunda meydana gelen feda eylemi, bu halkın uyanık, özgür ve masayı bu hain ve uşakların yüzüne devirmeye kadir olduğu konusunda açık bir mesaj vermiştir” dedi.

GÖZAT  Mahmud Abbas, Amerika'ya Gidiyor

Hamas liderlerinden Musa yaptığı açıklamanın devamında, Abbas’ın Filistin’in birliğini ve özgürlüğünü engellediğini, iç bölünmenin ve yaşanan krizlerin arkasında yer aldığını belirterek, Filistin halkından bütün dünyaya Abbas’ın kendilerini temsil etmediğini, dolayısıyla gitmesi gerektiğini ulaştırmak için Abbas’ın uygulamalarını reddetmesini ve karşı çıkmasını istedi.