Home / Filistin / Filistin TURİZM Gezileri İSRAİL İZNİYLE Yapılıyor
Filistin TURIZM Gezileri ISRAIL IZNIYLE Yapiliyor

Filistin TURİZM Gezileri İSRAİL İZNİYLE Yapılıyor

Turizm firmalarının Batı Şeria'ya turist götürebilmeleri için artık İsrail vizesi yeterli olmayacak, İsrail Sınır Yönetimine de önceden yazılı bilgi verilmesi gerekecek.

İsrail’e tur düzenleyen turizm firmalarına, işgal altındaki Batı Şeria’ya geçebilmek için İsrail’den izin alma zorunluluğu getirildi.

İsrail İçişleri Bakanlığına bağlı Göçmen ve Sınır Yönetiminden turizm firmalarına dün İbranice olarak gönderilen yazıda, İsrail’e turist getiren firmaların Batı Şeria’ya geçebilmek için kendilerine önceden yazılı bilgi vermeleri gerektiği bildirildi.

GÖZAT  Ebu Zuhri: Turistik Kudüs Ziyaretleri HARAMDIR!

Uygulamanın geçerli olacağı tarihten itibaren, İsrail’e önceden bilgi verilmemesi halinde Batı Şeria’ya geçilmesine izin verilmeyeceği kaydedildi.

Mescid-i Aksa’nın da içerisinde bulunduğu işgal altındaki Doğu Kudüs’ü ziyaret etmek için ise İsrail vizesi yeterli olmaya devam edecek.

GÖZAT  Siyonistlerin Yeni Yöntemi: TURİZM İŞGALİ

Şimdiye kadar İsrail vizesi alarak turist getiren tur firmaları başka bir izin almalarına gerek kalmadan Batı Şeria’ya turist götürebiliyordu.

Söz konusu yazının Türkiye’den İsrail’e tur düzenleyen bazı firmalara da gönderildiği bildirildi.

GÖZAT  İŞGALCİLER 9 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Türk turizm firmaları olumsuz etkilenecek

Her ay binlerce Türk vatandaşı İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Batı Şeria’daki Hz. İbrahim Camisi gibi mekanları görebilmek için İsrail vizesi alarak bölgeyi ziyaret ediyor. Getirilen yeni uygulamanın Türk turizm firmalarını da olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Türkiye’den Kudüs’e düzenlenen turlar genellikle üç gün sürüyor ve Doğu Kudüs ile Batı Şeria’daki El Halil, Beytullahim ve Eriha şehirlerini kapsıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 6 =