Home / Filistin Foto Haber / FİLİSTİN Halkı 2 KUDÜS Şehidini Uğurladı +FOTO

FİLİSTİN Halkı 2 KUDÜS Şehidini Uğurladı +FOTO

Filistin halkı dün akşam Siyonist işgal güçleriyle çıkan çatışmalarda şehit olan Filistinli çocuklardan Ali Ömer Kinu’yu Batı Yaka’nın Nablus şehrinde, Emir Ebu Musaid’i ise Gazze’nin Meğazi mülteci kampında son yolculuklarına uğurladı.

Batı Yaka’nın Nablus şehrinde binlerce kişi Irak Burin beldesinde çıkan çatışmalarda şehit olan Ali Ömer Nemir Kinu’nun (16) bugün Cuma namazından sonra yapılan cenaze merasimine iştirak etti.

GÖZAT  KUDÜS İntifadasında 1 Haftada 2 ŞEHİT 38 Yaralı

Şehidin cenazesini Rafidya Hastanesinden alan mahşeri kalabalık, şehidi doğum yeri olan Irak Burin’e götürdü. Şehidin naaşını belde sokaklarında dolaştıran halk daha sonra ailesinin son kez görmesi için baba ocağına götürdü.

Cenaze töreninde gençlerin sık sık işgal rejimi aleyhinde slogan atması ve direnişten intikam almasını istemesi dikkat çekti. Cuma namazında sonra kılınan cenaze namazından sonra şehit toprağa verildi.

GÖZAT  Trump'ın KUDÜS Kararını Protestolarında 40 ŞEHİT

Gazze’nin El-Meğazi mülteci kampında da halk dün akşam El-Bureyc mülteci kampının doğusunda işgal güçlerinin ateşiyle şehit olan Filistin çocuk Emir Ebu Musaid’i (15) son yolculuğuna uğurladı.

Cuma namazından sonra yeşil tevhid bayraklarıyla sarılı cenaze baba ocağına götürülüp ailenin son kez şehidi görmesinden sonra tekbir ve sloganlar eşliğinde Şehitler Mezarlığında defnedildi.