SİYONİST Rejimden 12 Ev İçin Daha YIKIM KARARI

SİYONİST Rejimden 12 Ev İçin Daha YIKIM KARARI

İşgal rejiminde yayınlanan haftalık Jerusalem gazetesi, komitenin Beyt Hanina’da 160 metrekarelik alana s
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Gazze, Siyonist İsrail 29 Ocak 2017

Filistin Direnişi Tünelleri, Siyonist İsrail’e Huzuru Haram Etti

Direniş güçleri, Filistin topraklarının tamamını Siyonist İsrail rejiminin işgalinden kurtarana kadar, yerin üstünden ve yer altından, düşmanı beklemediği anda yenilgiye uğratmak için hazırdır.

Filistin direnişinin Gazze etrafında Siyonistlerin sakin olduğu kasabalarda kazdığı tüneller, son savaşta çok iş görmüştü. Siyonist İsrail rejiminin tüm yasak silahları Gazze şeridine saldırılarında kullanmasını göz önünde bulundurduğumuzda, direnişin bu tünelleri savunmak için kullanması, onun en doğal hakkıydı.

Mücahidin Birliğinin Sözcüsü Ebu Enes tünellerden birinde bir röportajında şunları diyor: “Bizim Siyonist düşmanımıza diyeceğimiz tek bir söz var. Siz, Filistin topraklarında bulunduğunuz sürece biz yeni tüneller kazacağız ve her zaman hazır durumda bekliyor olacağız. Düşmanın hareketliliği devam ettiği sürece, direnişin tünel kazması da devam edecektir dolayısıyla bu kutsal ülkeyi ve bu temiz toprakları terk edin.”

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas sözcüsü Hazim Kasım da röportajında şöyle konuştu: “Filistinli direniş grupları, yer yüzü ve yer altı tüm imkanları kullanmayı kendi hakları ve daha da ötesi görevleri biliyorlar. Direniş grupları bu imkanları kendi halkını düşmanın saldırıları karşısında savunması ve aynı zamanda Filistin’i işgalden kurtarması için kullanmalıdır. Direniş güçleri tünelleri kazmakta birçok tehlike ile karşı karşıya olmasına rağmen, yine de tünel kazmaya devam ediyor çünkü bu sınır tünelleri Siyonist düşmana karşı ne kadar etkili olduğunu kanıtlamıştır. Eğer düşman Gazze’ye karşı yeniden savaş ateşini alevlendirmeyi düşünüyorsa kesinlikle bu tüneller, askeri denklemi direnişin yararına yapacaktır.”

Ebu Enes açıklamasının devamında şöyle söz aldı: “Şu an biz tünel içindeyiz ve herkes bu tünelleri kullananların nasıl tehlikeler ve zorluklarla karşı karşıya olduklarını görüyor. Biz düşmana karşı savaşta Allah’ın izni ile bu tünelleri kullandık. Tünel kullanma fikri İslam’ın ilk yıllarına dönüyor yani Peygamberimizin Hendek savaşında düşmana karşı tünel kazdığı döneme.”

Tünel kazmak Siyonist İsrail rejiminin ne kadar karışık ve gelişmiş olduğunu bilmediği tek silahtır. İsrail bu tünellerin Siyonistlerin sakin olduğu hangi bölgelere kadar uzadığını bilmiyor. Tünel korkusu Siyonistlerden huzuru kaçırmış bir vaziyette.

GÖZAT  İsrail, Filistin Tünelleri İçin Robot Kullanacak

Direniş güçleri, Filistin topraklarının tamamını Siyonist İsrail rejiminin işgalinden kurtarana kadar, yeryüzü ve yer altından, düşmanı beklemediği anda yenilgiye uğratmak için hazırdır.

   

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Scroll Up