ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

ABBAS Yönetimi Artık Bu SAÇMALIĞA Son Vermeli

Bu tür örneklerin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunun eskisi gibi devam ettiğini gösterdiğini beli
Ana Sayfa Filistin 15 Ekim 2017

Filistin Diasporası: Nehirden Denize Vatanımız Bütündür

Filistin Diasporası Halk Konferansı son Kahire anlaşmasıyla Filistin’deki bölünmüşlüğü ortadan kaldıran ve ulusal uzlaşıyı sağlayan Hamas ve Fetih hareketlerini tebrik ederek, ulusal sabitelerin esas alınarak bu anlaşmanın hayata geçirilmesini istedi.

Halk Konferansı konuyla ilgili yayınladığı basın açıklamasında, bu anlaşmanın nehirden denize kadar Filistin toprağının bütünlüğü, vatanın özgürleştirilmesi, işgale karşı direnişin meşruluğu ve dönüş hakkı üzerinde durması gerektiğini hatırlattı.

Halk Konferansı, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün tüzüğüne göre Filistin içinde ve dışında yaşayan 13 milyon Filistinliyi kapsayacak şekilde Filistin Ulusal Konseyi için demokratik seçimlerin yapılması gerektiğini ifade etti.

GÖZAT  Siyonistlerden Filistinlilere EV BOŞALTMA BASKISI

Açıklamada ayrıca, “Oldukça değerli vatanımız Filistin’dir. Burası bütün kesimleriyle içeride ve dışarıda yaşayan bütün Filistin halkınındır. Filistin meşru liderliği, bütün Filistin halkının seçtiği liderliktir. Seçimle iş başına gelecek bu yönetim ancak Filistin halkını temsil edebilir ve onun toprağı kurtarma ve bağımsız devletini kurma mücadelesine liderlik edebilir” ifadeleri kullanıldı.

Scroll Up