SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

SİYONİST Askerler Filistinli ÇOCUĞU Yaraladı

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Beyt Ferik beldesine baskın düzenledi. Filistinl

FETİH Lideri: MISIR Gazze Ablukasını GEVŞETMEMELİ

Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi Muhammed İştiye, Hamas heyetinin Kahire'de gerçekleştirdiği son görüşmelerin ardından Mısır'ın Gazze Şeridi'ne sağladığı kolaylıkları eleştirdi.

İştiye, Filistin Yönetimi’ne ait resmi Filistin kanalında yaptığı açıklamada, “Gazze Şeridi’ne uyguladığımız yaptırımların delinmesini istemiyoruz” dedi.

GÖZAT  MAHMUD ABBAS Yönetimi GAZZE Elektrik Krizini DERİNLEŞTİRİYOR

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Mısır ziyaretini de değerlendiren İştiye, Abbas’ın ziyaretinin rutin bir ziyaret olduğunu ve Gazze Şeridi’yle ilgili söylenenler hakkında Kahire’den bilgi isteyeceğini söyledi.

İştiye, iki ayrı yöne kürek çekmemek için Mısır’dan Gazze konusunda atacağı adımları Filistin Yönetimi’yle koordine etmesini istedi.

GÖZAT  ABBAS'tan Geri Adım: GAZZE'ye 50 MWh ELEKTRİK

Filistin Yönetimi’nin yaptırımlarının Gazze Şeridi’nde patlamaya yol açabileceği yönünde yorumlar olduğunu kaydeden İştiye, Mısır’ın Gazze’de herhangi bir patlama yaşanmaması için yakıt göndermek gibi ablukayı hafifletici adımlar atmaya karar vermiş olabileceğini dile getirdi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Çarşamba akşamı Gazze kentinde yaptığı konuşmada, Mısır’la ilişkilerinde yeni bir sayfa açıldığını duyurmuştu.

Scroll Up