Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / FETİH Lideri: MISIR Gazze Ablukasını GEVŞETMEMELİ
FETIH Lideri- MISIR Gazze Ablukasini GEVSETMEMELI

FETİH Lideri: MISIR Gazze Ablukasını GEVŞETMEMELİ

Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi Muhammed İştiye, Hamas heyetinin Kahire'de gerçekleştirdiği son görüşmelerin ardından Mısır'ın Gazze Şeridi'ne sağladığı kolaylıkları eleştirdi.

İştiye, Filistin Yönetimi’ne ait resmi Filistin kanalında yaptığı açıklamada, “Gazze Şeridi’ne uyguladığımız yaptırımların delinmesini istemiyoruz” dedi.

GÖZAT  SİYONİST General: ELEKTRİK ve MAAŞ Krizi GAZZE'de Patlama Yapar

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Mısır ziyaretini de değerlendiren İştiye, Abbas’ın ziyaretinin rutin bir ziyaret olduğunu ve Gazze Şeridi’yle ilgili söylenenler hakkında Kahire’den bilgi isteyeceğini söyledi.

İştiye, iki ayrı yöne kürek çekmemek için Mısır’dan Gazze konusunda atacağı adımları Filistin Yönetimi’yle koordine etmesini istedi.

GÖZAT  EL-FETİH/ABBAS Yönetimi GAZZELİ 6145 Memuru ZORLA Emekli Etti

Filistin Yönetimi’nin yaptırımlarının Gazze Şeridi’nde patlamaya yol açabileceği yönünde yorumlar olduğunu kaydeden İştiye, Mısır’ın Gazze’de herhangi bir patlama yaşanmaması için yakıt göndermek gibi ablukayı hafifletici adımlar atmaya karar vermiş olabileceğini dile getirdi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Çarşamba akşamı Gazze kentinde yaptığı konuşmada, Mısır’la ilişkilerinde yeni bir sayfa açıldığını duyurmuştu.