Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistinli Esirler, İslam Ülkeleri 8 Mayıs 2017

FAS’tan 1500 Aktivist Filistinli Esirler İçin AÇLIK GREVİNE GİRDİ

Faslı 1500 aktivist, cezaevi koşullarının iyileştirilmesi talebiyle işgal rejimi zindanlarında açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esirlere destek amacıyla açlık grevine başladı.

Filistin İçin Fas Koalisyonu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, açlık grevi eyleminin Fas’ın 50 kentinde gerçekleştirileceğini ve 24 saat süreceğini bildirdi.

Filistinli esirlere destek amacıyla başkent Rabat’ta yapılacak açlık grevi eylemine Fas İnsan Hakları Derneği’nin ev sahipliği yapacağı kaydedildi.

Açlık grevi eylemi münasebetiyle Fas İnsan Hakları Derneği binasına Filistin bayrakları ve “Esirlere Özgürlük”, “Onur Açlık Grevi” gibi sloganların yazıldığı pankartlar ile bazı esirlerin posterlerinin asıldığı belirtildi.

GÖZAT  FAS HALKI: İsrail İle Normalleşmeye HAYIR!

Fas’ın çeşitli bölgelerinde Filistinli esirlere destek amacıyla düzenlenen açlık grevi eylemine “Filistin İçin Milli Çalışma Grubu”, “İşgalciyle İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Fas Gözlemevi”, “Destek ve Yardım İçin Fas Girişimi” gibi sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği ifade edildi.

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerden yaklaşık 1500’ü cezaevi koşullarının iyileştirilmesi talebiyle 17 Nisan’da toplu açlık grevi eylemine başladı.

Filistinli esirler işgal zindanlarında eylemlerini sürdürürken Filistin dahilinde ve haricinde de açlık grevindeki esirlere destek için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

   

Yorumlar

Scroll Up