Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Dünya Ülkeleri, Filistin Direnişi, Hamas 19 Mart 2017

Ez-Zehhar: Filistin Direnişinin Duruşu Sabittir

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, hareketin hazırladığı belgenin önümüzdeki dönemin mekanizmalarıyla ilgili olduğunu ve ilkelerde hiçbir değişiklik olmadığını söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar yaptığı açıklamada, belge ile misak arasında fark olduğunu, misakın anayasa gibi olduğunu, belgenin ise aletler gibi olduğunu ve değişebileceğini kaydetti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Şubat ayında yaptığı açıklamada, Hamas’ın hareketin fikrini ve siyasi birikimini yansıtan bir siyaset belgesi hazırladığını açıklamıştı.

GÖZAT  Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde ZAFER VADETTİ!

Hamas’ın fikrinin sabit olduğunu ve değişmeyeceğini bildiren Ez-Zehhar, düşünce olarak direnişle çeşitli aletleri arasında fark olmadığını söyledi.
Ez-Zehhar, direnişin devam ettiğini, işgale karşı her türlü yolla mücadeleyi sürdüreceklerini, casusların peşini bırakmayacaklarını ve İsrail’in şartlarını kabul etmeyeceklerini ifade etti.

GÖZAT  Gazzeli Uzmanlar: Tek Yol DİRENİŞ-İNTİFADA-BOYKOT

Kahire’de imzalanan anlaşmaların uygulanarak uzlaşının sağlanması gerektiğine işaret eden Ez-Zehhar, tüm seçimlerin yapılması ve sonuçlarının kabullenilmesi gerektiğini söyledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarına da değinen Ez-Zehhar, işgal rejiminin Devlet Denetçisi tarafından hazırlanan ve son savaşta işgal ordusunun başarısız olduğunu söyleyen rapor nedeniyle kriz yaşadığını ifade etti.

   

Yorumlar

Scroll Up