Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / Eski ESİRLERİN Filistin Yönetimi Protestosu Sürüyor
Eski ESIRLERIN Filistin Yonetimi Protestosu Suruyor

Eski ESİRLERİN Filistin Yönetimi Protestosu Sürüyor

Filistin Yönetimi tarafından maaşları kesilen Filistinli eski esirlerin Batı Yaka’da Başbakanlık binası önünde maaşlarının kesilmesini protesto etmek için aileleriyle birlikte başlattıkları eylem devam ediyor.

“Hakkımızı alıncaya kadar eyleme devam” sloganıyla eylemlerini dört gündür sürdüren Filistinli eski esirler, dün de Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyetinin kapısında eylem yapmıştı.

Eyleme katılan eski esirlerle aileleri, eylemlerine sahip çıkılmasını isteyerek, halkın işgale karşı gösterdiği direniş ve mücadelenin sahiplenmesini istedi.
Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, maaşları kesme merciinin kendileri olmadığını belirtirken, Rami Elhamdallah başkanlığındaki Filistin hükümeti ise bir açıklama yapmadı.

GÖZAT  Siyonist İsrail Açlık Grevindeki Mahkumun Gözaltı Süresini Uzattı

Eyleme katılanlar, maaş kesiminin Fetih ve Hamas arasında süren bölünmenin bir sonucu olarak siyasi olduğunu ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın talimatıyla Rami Elhamdallah hükümeti, 277 esirin maaşını kesti. Maaş kesimi Filistinli esirler arasında büyük tepkilere neden oldu.