Home / Filistin Direnişi / Esirlere Destek Gösterisinde Filistinli GENÇ ŞEHİT OLDU
Esirlere Destek Gosterisinde Filistinli 1 GENC SEHIT OLDU

Esirlere Destek Gösterisinde Filistinli GENÇ ŞEHİT OLDU

Siyonist işgal rejimi zindanlarında gasp edilmiş haklarının iadesi için 17 Nisan’da Özgürlük ve Onur İçin Açlık Grevi direnişine başlayan esirlere destek için bugün Cuma namazından sonda Batı Yaka’nın birçok yerinde yapılan gösterilere sert müdahale eden işgal güçleri onlarca kişinin yaralanmasına veya gazlardan etkilenmesine neden oldu.

Ramallah’a bağla Nebi Salih köyünde esirlere destek için yapılan barışçıl gösteriye müdahale eden işgal güçlerinin açtıkları ateş sonucu bir genç şehit oldu.

GÖZAT  SİYONİST İSRAİL: Dünya SİSİ'ye Destek Olmalı

Yerel kaynaklar, Cuma namazından sonra düzenlenen gösteriye katılan halkın üzerine gerçek mermi ve plastik mermi yağdıran işgal güçlerinin, bir kişinin göğsünden yaralanmasına neden olduklarını belirterek, yaralı gencin Selfit’teki hastaneye kaldırıldığını ifade ettiler.

Sağlık Bakanlığı ise Seb’u Nidal Ubeyd (20) adındaki Filistinli gencin ağır yaralı olarak hastaneye getirildiğini, doktorların hemen müdahale ederek kalbini tekrar çalıştırmaya çalıştıklarını ancak kurşunun kalbine isabet etmesi sebebiyle hayatını kurtaramadıklarını belirtti.

GÖZAT  Karikatür: Siyonistlerin Oyun Alanı FİLİSTİN KAN GÖLÜ

Yerel kaynaklar, Nebi Salih köyünde birkaç kişinin de plastik mermiyle yaralandığını söylediler.

Nablus’ta çatışmalar

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrine bağlı Beyta ve Beit Furik beldelerinde Cuma namazından sonra yapılan gösterilere göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldıran işgal güçleri birçok kişinin yaralanmasına veya boğulma tehlikesi geçirmesine neden oldular.

GÖZAT  Çanakkale Filistinli Şehitleri İSRAİL VATANDAŞI GÖSTERİLDİ

Filistin Kızılay Teşkilatı yaptığı açıklamada Beit Furik’te meydana gelen çatışmalarda işgal güçlerinin göstericileri dağıtmak için yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanması sonucu yaralanan 45 kişiyi ayakta tedavi ettiklerini belirterek, yaralılara yardım götüren bir aracın da saldırıya uğradığını, saldırıda aracın camlarının kırıldığını ifade etti.

Beyta beldesinde yapılan gösteride de işgal güçlerinin attığı gaz bombaları sebebiyle birkaç kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

GÖZAT  Siyonistler: Kuzey Kore İsrail İçin CİDDİ BİR TEHDİT

Kalkiliya’da esirlere destek için kurulan eylem çadırında kılınacak Cuma namazına iştirak etmek için yüzlerce kişinin geldiği belirtildi.

Cenin esirlerin yanında

Cenin ve ona bağlı Ya’bed, Seyle Ez-Zahr ve Cebe’ beldelerinde esirlere destek için bir dizi etkinlik yapıldı.

GÖZAT  Siyonistlerden Filistin Direnişi İtirafı: Tam Anlamıyla Hazırlar!

Etkinliklerde yapılan konuşmalarda esirler selamlanarak, esirlerin adil taleplerini kazanacakları ve eninde sonunda zindanlardan zaferle çıkacakları ifade edildi.

Deir Estiya’da cami kuşatıldı

Siyonist işgal güçlerinin, Deir Estiya’da kılınacak Cuma namazına gelen vatandaşları engellemeye çalıştıkları belirtildi.

GÖZAT  Amerika ve Siyonist Rejimden ORTAK TATBİKAT

Yerel kaynaklar konuyla ilgili verdikleri bilgide, bölgenin askeri bölge olduğunu iddia eden işgal güçlerinin halkın Cuma namazı için beldeye gelmesini engellemeye çalıştıklarını belirterek, halkın işgal güçlerinin tehditleri altında namaz kıldığını ifade ettiler.

Filistin halkı esirlere destek için Cuma namazını Batı Yaka’nın birçok noktasında ve işgal güçleriyle temas yerlerinde kılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 3 =