Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Siyonist ZİNDANLARDA 213 Filistinli ŞEHİT Oldu

Filistinli Esirler Cemiyeti ile Vicdan Esirleri ve İnsan Haklarını Koruma Kurumu bugün yayımladıkları ort
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 13 Kasım 2017

El-Bergusi: ESİRLER Meselesi ULUSLARARASI Seviyeye Taşınmalı

Filistinli esirlerin piri 60 yaşındaki Nail El-Bergusi, esir takasıyla Şalit'e karşılık serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan esirlerin davasının uluslararası platforma taşınması çağrısında bulundu.

Nail El-Bergusi, konuya ilişkin yaptığı ve Esir Kulübü tarafından yayınlanan açıklamalarında, esir takasıyla özgürlüğe kavuşan esirlerin işgal rejimi askeri mahkemelerinin eski cezalarını yeniden vermesini beklediklerini söyledi.

GÖZAT  İslami Cihad Kudüs İçin Uyardı: Trump Ateşle Oynuyor

Bu arada, Esir Kulübü işgal rejiminin siyasi nedenlerle gözaltına aldığı ve haklarında verilen eski cezaları yeniden işleme koyduğu 63 esirin serbest bırakılması için uluslararası toplumun müdahalede bulunmasını istedi.

Esir Kulübü ayrıca uluslararası toplumun sessizliğinin Filistinliler ve İsrailliler arasında yeni bir esir takası anlaşması yapılabilmesini güçleştirdiğini ifade etti.

GÖZAT  Gazeteci EL-GİG 6 Ay Daha ESİR

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin piri Nail El-Bergusi, Ramallah’a bağlı Kuber beldesi sakinlerinden. 34 yılı kesintisiz işgal zindanlarında toplam 37 yıl yatan El-Bergusi, 2011 yılındaki takasta özgürlüğe kavuşmuştu. İşgal güçleri Nail El-Bergusi’yi 2014’te yeniden gözaltına aldı.

Bu arada, Filistinli Esir Kulübü, Akka kenti sakinlerinden esir Yusuf Ebu’l-Hayr’ın sağlık durumunun kötü olduğunu açıkladı.

Scroll Up