Home / Filistin / Gazze / Esir İsrail Askeri Goldin’in Ailesinden Knesset Çağrısı
Esir Israil Askeri Goldin'in Ailesinden Knesset Cagrisi

Esir İsrail Askeri Goldin’in Ailesinden Knesset Çağrısı

Gazze Şeridi'nde Filistin direniş güçlerince esir tutulan işgal askeri Hadar Goldin'in babası Simha Goldin, işgal rejimi parlamentosu Knesset'ten oğlunu geri getirmesi için işgal hükümetine baskı yapmasını istedi.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalına göre, iki yıl geçmesine rağmen hükümetin hiçbir şey yapmadığını belirten Simha Goldin, esir askerlerin evlerine dönmeleri için Knesset’in bir şeyler yapmasının vaktinin geldiğini söyledi.

Haberde, Simha Goldin’in bu açıklamayı esir askerlerin geri getirilmesi için oluşturulan gruba konuştuktan sonra yaptığı ifade edildi.

İşgal televizyonuna göre Simha Goldin, işgal rejimi parlamentosu Knesset’in esir askerlerin kurtarılması için hükümeti harekete geçirmesi gerektiğini belirtti.

İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde esir tuttuğu işgal askerleri hakkında bilgi vermekten kaçınıyor.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, esir askerlerin durumu hakkında bilgi vermek için işgal yönetiminin esir takasında serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan esirleri serbest bırakmasını şart koşuyor.