AB Siyonist İSRAİL’e Destek Çıkamadı

AB Siyonist İSRAİL’e Destek Çıkamadı

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Birliği’
Ana Sayfa Filistinli Esirler, Siyonist İsrail 23 Temmuz 2017

Esir FİLİSTİN Milletvekili Sayısı Yeniden 12

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, Selfit vilayetinden milletvekili Ömer Abdurrazık'ın erken saatlerde gözaltına alınmasıyla birlikte işgal rejimi zindanlarında esir tutulan Filistinli milletvekili sayısının 12'ye yükseldiğini açıkladı.

Merkez sözcüsü Riyad El-Eşkar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde milletvekili ve eski bakan Ömer Abdurrazık’ın evine baskın düzenlediğini bildirdi.

El-Eşkar, işgal güçlerinin 53 yaşındaki milletvekilinin evinde arama yaptığını ve milletvekilini gözaltına alarak götürdüğünü, böylece esir milletvekili sayısının 12’ye yükseldiğini ifade etti.

GÖZAT  Siyonistlerin Vurduğu Filistinli Esir Genç Şehit Oldu

Milletvekili Ömer Abdurrazık’ın daha önce de 6 kez gözaltına alındığını ve toplam 6 yıl işgal zindanlarında esir tutulduğunu kaydeden El-Eşkar, son gözaltısının 2014 ortalarında El-Halil’de üç Yahudi yerleşimcinin öldürülmesi olayının ardından gerçekleştiğini ve 9 ay sürdüğünü bildirdi.

El-Eşkar, Beytlahim’den milletvekilleri Enver Ez-Zebun ve Halid Tafiş’in serbest bırakılmasının ardından esir milletvekili sayısının düştüğünü fakat son gözaltılarla sayının yeniden yükseldiğini belirtti.

Scroll Up