Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Mazlum GAZZE Halkının Buruk BAYRAM Sevinci

Ramazan bayramın'da Gazze Şeridinde Filistinli ailelerin en çok sevdiği yiyecek kek. Bu yılki Ramazan Bay
Ana Sayfa Filistin Direnişi, Filistinli Esirler 18 Mayıs 2017

ESİR ANNELERİ Ramallah’ta Yol Kapattı

İsrail zindanlarındaki esirlerin meşru haklarını elde edebilmek için sürdürdükleri Özgürlük ve Onur Açlık Grevi mücadelesine Filistin Yönetimi'nin ilgisiz kalmasına tepki gösteren esir anneleri ve Filistinli gençler açlık grevinin 29. gününde Ramallah'ta eylem düzenledi ve bazı yolları trafiğe kapattılar.

Filistinli gençler dün de Filistin Yönetimi’nin esirlerin davası konusunda zayıf kalmasına tepkilerini dile getirmek amacıyla Ramallah’ta benzer bir eylem düzenlemişlerdi.

Eylemin ikinci gününde eyleme açlık grevi mücadelesi içindeki esirlerin anneleri de katıldı ve Kudüs ile Ramallah’ı birbirine bağlayan yola açılan Kalendiya caddesinin girişini trafiğe kapattılar.

GÖZAT  Filistinli 7000 Esirin 600'üne HÜCRE CEZASI

Esir anneleri ve onlara destek veren gençler, açlık grevindeki esirlerin durumlarının gittikçe tehlikeli hal almasına rağmen Filistin Yönetimi’nin, onların isteklerinin yerine getirilmesi için hiçbir girişimde bulunmadığını ve bu tutuma tepkilerini dile getirmek amacıyla böyle bir eyleme başvurma ihtiyacı duyduklarını ifade ettiler.

Esirlerin devam eden açlık grevlerinde isteklerinin yerine getirilmesinde ısrarlı olacakları fakat işgal rejiminin onların isteklerini kabul etmemeye devam ettiği Filistin Yönetimi’nin de söze gelir bir girişiminin olmadığı bu yüzden Filistin halkının şiddetli bir şekilde tepkili olduğu ifade edildi.

   

Yorumlar

Scroll Up