Home / Filistin Direnişi / Er-Reşak: Yahudilerin Mescidi Aksa Baskınlarını Kınadı
Er-Resak- Yahudilerin Mescidi Aksa Baskinlarini Kinadi

Er-Reşak: Yahudilerin Mescidi Aksa Baskınlarını Kınadı

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek kapılarındaki kilitleri kırmasının Siyonistlerin yeni bir cinayeti olduğunu söyledi.

İzzet Er-Reşak, işgal güçlerinin bu ihlalinin Filistin halkının işgale karşı direnişini artıracağını ifade etti.

Er-Reşak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Mescid-i Aksa’da nöbetin ve namaz kılmak amacıyla yolculuğun Kıyamet gününe kadar süreceğini belirterek, “İşgal rejiminin Filistinlileri bundan alıkoymaya çalışması düşmanın liderlerinin ne kadar korktuklarını gösteriyor” dedi.

GÖZAT  İşgal Güçleri Filistinlilerin Mescidi Aksa NÖBETİNİ YASAKLADI

Kudüs’ün dört bir yanına asılan işgal rejimi bayraklarının ve işgal rejimi liderlerinin kenti Yahudileştirme hayallerinin gerçekleri yok edemeyeceğini belirten Er-Reşak, Kudüs’ün her bir karışında İslamiyetin ve Araplığın nabzının attığını söyledi.

Hamas lideri, Filistin halkının sabrına ve direnişine övgüde bulunarak, Mescid-i Aksa’da tutulan nöbetleri yoğunlaştırma ve baskınlara karşı Mescid-i Aksa’yı savunma çağrısında bulundu.

İşgal güçleri önceki akşam geç saatlerde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemiş ve Filistinlilerin geceyi Mescid-i Aksa’da geçirerek baskınlara karşı nöbet tutmalarını yasaklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =